archív aktualít rok 2014

Významné ocenění pro českou firmu SITUS

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SITUS FIGURE 1mManufaktura SITUS dostala koncem roku významné ocenění GOOD DESIGN AWARDS 2013. Tato mladá firma, sídlící v moravských Unčovicích, se specializuje na výrobu sedacího nábytku z masivního dřeva. Staví na přírodních materiálech, nadčasovém designu, dokonalé ergonomii sezení a ruční práci.

Oceněná židle FIGURE, navržená brněnským designérem Petrem Šebelou, je ze 100 % vyrobena z masivního dřeva za použití technologie CNC obrábění a následně je každý detail ručně dobrušován. Židle s nadčasovým designem a překvapivě lehkou hmotností je konstruována tak, aby se mohla i dědit. Vyrábí se převážně z domácích dřevin: dub, ořech am., javor, buk, jasan, jilm a třešeň.

SITUS FIGURE 2mGOOD DESIGN AWARD je jedna z nejuznávanějších designerských ocenění na světě, které uděluje americké muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie.

Historie této ochranné známky sahá až do roku 1950, kdy u jejího zrodu byly takové osobnosti jako Eero Saarinen, Edgar Kaufmann Jr. nebo bratři Charles a Ray Eamesovi.

GOOD DESIGN hodnotí produkty, které vzniknou v daném roce v Evropě, Asii, Africe, Severní a Jižní Americe. Hodnocená kritéria jsou: kvalita, využívání nových technologií, funkce a materiály, které splňují po všech stránkách energetické požadavky, citlivé k životnímu prostředí. Mezi další oceněné patří takové firmy jako TONON, BMW, Apple…

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina