archív aktualít rok 2013

Čínský trh s řezivem – import se zvyšuje

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevostavba ram konstrBritsko-kolumbijská vláda oznámila, že během zahraniční návštěvy v Číně v polovině prosince 2013 byla podepsána smlouva na dodávky řeziva do Číny ve výši 56 milionů eur. Kanadská firma Bluestar International Business Bumaby se dohodla na dodávkách řeziva s čínským dovozcem Sichuan Xilin IM/EX, bližší podrobnosti této „megasmlouvy“ však zatím nebyly zveřejněny.

Řezivo je určeno pro výstavbu obytných budov a infrastruktury v provincii S’čchuan (Sečuán). Výstavba dřevěných domů není v této oblasti tak běžná, je to nový prvek ve stavebním průmyslu tohoto regionu. Kanadská strana přiznala, že argumenty o výhodách dřevěných staveb hrály při uzavření smlouvy rozhodující úlohu.

Také Švédsko patří k významným exportérům řeziva do Číny, od roku 2012 se dodávky z této skandinávské země téměř ztrojnásobily. V letošním roce by měl objem vývozu do Číny překročit 400 000 m3, prognózy pro rok 2014 hovoří o navýšení na 700 000 m3 řeziva. Skandinávské dřevařské firmy jsou v Číně prezentovány nejen jako dodavatelé dříví vynikající kvality pocházejícího z trvale udržitelného lesního hospodaření, ale také jako obchodní partneři disponující efektivní logistikou transportu. To je bezesporu zárukou dlouhodobé perspektivy obchodní spolupráce obou stran.

Zdroj: www.timber-online.net

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

sk_SKSlovenčina