archív aktualít rok 2013

Vánoce budeme mít takové, jaké si je uděláme

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vanoce v leseSdružení PEFC ČR, jehož náplní je podpora trvale udržitelného hospodaření v našich lesích, spustilo koncem listopadu v rámci svých marketingových aktivit nový projekt České dřevěné vánoce, zaměřený na širokou veřejnost. S mottem „Nejlepší Vánoce jsou dřevěné“ chce vrátit vánočním svátkům jejich tradiční kouzlo a význam.

„Dřevo a les ve všech jeho podobách vždy byly a jsou významným prvkem vánočních svátků. Počínaje stromečkem přes dřevěné vánoční ozdoby až po dřevěné hračky či posezení rodiny u roztopeného krbu,“ říká výkonný ředitel PEFC ČR Ing. Stanislav Slanina s tím, že cílem projektu je inspirovat rodiče, děti, učitele, média a všechny ostatní k pohledu na Vánoce jako svátky rodiny, pohody a zábavy, nikoli jako období úklidu a shánění dárků. Pro tento účel sdružení FEFC zřídilo speciální web www.drevenevanoce.cz, na kterém jeho návštěvníci mohou najít různé informace a „dřevěnou“ inspiraci jako například aktuální mapu s místy, kde jsou v prodeji vánoční stromky z českých lesů, tipy na zajímavé předvánoční akce (nejen) v lese, návody na výrobu dřevěných hraček, inspiraci pro nákup dřevěných vánočních dárků nebo třeba rádce, jak vybírat vánoční stromek. „Tyto informace na webový portál dodávají sami lesníci z obecních, městských i státních lesů, stejně jako zástupci dřevozpracujících firem, kteří by rádi připomněli význam dřeva jako jednoho z neopomenutelných symbolů vánočních svátků,“ pokračuje Ing. Slanina a dodává, že projekt je realizován podle pětice organizátory stanovených pravidel:

  • vánoce nevznikly a nekonají se v obchodních centrech,
  • procházka s dětmi po lese je lepší než předvánoční úklid,
  • nejlepší dárek je příjemný zážitek,
  • Santa je vetřelec, my máme Ježíška,
  • pod český stromeček patří dřevěné dárky.

„České dřevěné vánoce tak chtějí vážnou i odlehčenou formou přispět k příjemnějšímu a poklidnějšímu prožití vánočního období. Pojďte se také připojit a pošlete nám své nápady, pozvánky na předvánoční akce či tipy na zajímavé dárky ze dřeva, rádi je zveřejníme,“ vyzývá Ing. Slanina jménem organizátorů další vlastníky lesů či majitele dřevozpracujících firem.

Bližší informace o projektu a možnostech zapojení se do něj, lze získat na e-mailové adrese: pondelickova@pefc.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina