archív aktualít rok 2013

Sympatie veřejnosti si získal stolek VITALITY

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SD houpaci mVýsledky soutěže Národní cena za studentský design byly vyhlášeny v pondělí 11. listopadu v pražském divadle Disk, a to již po třiadvacáté. V naší branži jsme tentokrát zaznamenali jen dílčí úspěchy, přestože nominovaných návrhů bylo poměrně dost.

Mezi deseti návrhy v kategorii Dobrý studentský design se mj. umístil Ondrej Jankových ze Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislavě se svým skládacím houpacím křeslem vyrobeným z bukového dřeva. Konstrukční část tvoří dva dřevěné kruhy, mezi které se upíná dřevěná rohož určená k ležení. Martin Foret z VUT Brno si za kolekci čalouněných židlí „Klíšťáci“ odnesl cenu Finezza Design. Tvar SD Klistaci mžidle stylizoval na dva základní geometrické prvky, kouli a kříž. Židle může fungovat jako solitér nebo jako sezení do veřejných prostor. Nerezový kříž je s čalouněnou koulí v kontrastu jak tvarovém, tak i materiálovém. Kovová lesklá konstrukce působí stabilně a chladně. Proti ní je na pohled i na dotek příjemná měkká koule, na kterou člověk usedá. Sympatie veřejnosti si získal a zároveň Cenu veřejnosti obdržel společenský stolek SD VITALITY mVITALITY Anety Zeiserové z VOŠ a SPŠ Volyně. Návrh stolku je inspirován pozicí „sed – leh“. Konstrukce je tvořena jedním sdruženým tvarovým dílcem, ve kterém není použito žádných spojů ani kování. Dílec je velice pevný a stabilní, protože je slepen z masivního dubu a překližky tl. 10 mm. Pomyslná hlava figury je tvořena z kruhů překližky navzájem spojených dřevěnými kolíky. Vrchlíky jsou vyrobeny z dubového masivu. Uvnitř je zabudovaný světelný zdroj. Hlava je volně posazena na stolku a je snímatelná.

Národní cenu za studentský design, tedy 1. místo, získal Pavel Coufalík z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za autorskou knihu Zlín.

Celkem se do soutěže o Národní cenu za studentský design 2013 přihlásilo 225 autorů s 217 pracemi ze 14 fakult a vysokoškolských ústavů, 11 univerzit a vysokých škol a z 16 vyšších odborných škol a středních odborných škol z ČR, Slovenska, Německa a Kanady.

Foto: www.studentskydesign.cz

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina