archív aktualít rok 2013

Anticenu za sexistickou reklamu získala LDF Mendelovy univerzity Brno

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LDF sexy2Ve čtvrtek 28. listopadu byly vyhlášeny výsledky pátého ročníku soutěže Sexistické prasátečko, kterou pořádá organizace NESEHNUTÍ společně s mediálním partnerem Markething.cz.

Absolutním vítězem soutěže o nejsexističtější reklamu se stala reklama spolku LDF to leti (Lehce dráždivá fakulta) z Lesnické a dřevařské fakulty (LDF) Mendelovy univerzity Brno.

Soutěž Sexistické prasátečko má za cíl vybrat nejvíce sexistickou reklamu, se kterou se v Brně, ale i po celé České republice, můžeme setkat. Záměrem soutěže podle organizace NESEHNUTÍ není jejich zhotovitele či zhotovitelky odsoudit, ale upozornit je na to, že jejich reklamy mohou někoho urážet, což si řada firem často vůbec neuvědomuje.

Do letošního pátého ročníku Sexistického prasátečka vyslali lidé rekordních 99 reklam, které se nachází ve veřejném prostoru nebo v elektronických médiích.

Hlasování probíhalo ve 3 kategoriích:

• Stereotypy a jazykový sexismus

• Fragmentace aneb Bez hlavy

• Objektifikace aneb Ukaž všechno

Videoklip spolku LDF to letí s názvem „I škola může být sexy!“ zvítězil ve třetí kategorii. „Je to spojení sexismu a VŠ vzdělání, včetně využívání těch nejpokleslejších soft-pornografických konvencí,“ ohodnotil reklamu genderový odborník z Fakulty humanitních věd Karlovy univerzity Petr Pavlík.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina