archív aktualít rok 2013

Vláda schválila program Nová zelená úsporám

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo Nova zelena usporamVláda na své středeční schůzi (6.11.2013) schválila program Nová zelená úsporám. Ten by měl do roku 2020 přinést dotace v celkové odhadované výši 27 miliard Kč, které by měly udržet nebo vytvořit přibližně 70 tisíc pracovních míst.

„Jedná se o nejvýznamnější prorůstové opatření, které v současné době může česká ekonomika dostat. Program z jedné investované koruny přinese zpět do našeho hospodářství minimálně tři další koruny, jak prokázala praxe programu Zelená úsporám,“ konstatoval ministr životního prostředí Tomáš Podivínský.

Ministerstvo díky schválenému programu může kontinuálně navázat na v současné době probíhající výzvu, v rámci níž mohou zájemci žádat o dotace na komplexní rekonstrukce rodinných domů. Do konce roku 2013 očekává podíl výnosu z emisních povolenek, který bude určen na program Nová zelená úsporám, ve výši 1,2 miliardy Kč.

V předchozím programu se podle ministerstva zateplilo 36 tisíc rodinných a na 6 tisíc starých bytových domů. Každá investovaná miliarda přinese občanům zhruba 2700 pracovních míst a podpoří tak především lokální zaměstnavatele ve stavební výrobě a službách, tedy hlavně malé a střední firmy, živnostníky a drobné podnikatele v regionech.

Podrobnosti o programu můžete nalézt na stránkách www.nzu2013.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina