archív aktualít rok 2013

Dny pasivních domů v ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Pasivni domy exkurzeV termínu od 8. do 10. listopadu 2013 proběhne v České republice akce pod názvem Dny pasivních domů. Jde o 10. ročník přehlídky, kterou pořádá Centrum pasivního domu. Během nadcházejícího víkendu budou zájemcům otevřeny dveře více než 60 pasivních domů po celé republice. Mimo rodinných domů s velmi nízkou spotřebou energie se představí např. pasivní mateřská školka, pasivní administrativní budova či bytový dům.

„Během Dnů pasivních domů mají zájemci o pasivní bydlení možnost si přímo pohovořit s majiteli či staviteli těchto staveb, zeptat se na cokoli, co je zajímá a zjistit, jak budovy s nízkou spotřebou energie fungují v praxi. Právě tyto informace z první ruky jsou nejlepší obranou proti nesmyslům, které se o pasivních domech tradují,“ vysvětluje Iva Černá z CPD.

CPD zároveň pořádá dvě bezplatné exkurze, které vyrazí v sobotu 9. listopadu do pasivních domů v okolí Prahy a Brna. Trasy jsou naplánovány tak, aby zájemci o energeticky úsporné bydlení viděli, jak se pasivní domy staví a jak se v nich žije. Navštíví proto jeden rozestavěný dům a dva již obydlené domy. S ohledem na omezený počet míst je třeba se na obě trasy dopředu přihlásit na webových stránkách www.pasivnidomy.cz, kde jsou uvedeny také další podrobnosti o celé akci včetně mapky republiky s označenými místy přístupných pasivních domů.

Foto: CPD

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina