archív aktualít rok 2013

Dva dny o dřevostavbách a jejich konstrukcích

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

DrevostavbyVpraxi7 1mV hotelu Skalský dvůr nedaleko Bystřice nad Pernštejnem se ve dnech 31. října a 1. listopadu 2013 uskutečnila v pořadí již 7. konference Dřevostavby v praxi, zaměřená tematicky na konstrukční řešení a stavební detaily dřevostaveb.

Dvoudenní akce, kterou stejně jako v předchozích letech organizovala Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, se zúčastnilo 180 posluchačů – převážně výrobců dřevostaveb – a 80 zástupců prezentujících se partnerských firem.

Ačkoli 260 účastníků není špatný výsledek, ve srovnání s loňským ročníkem, kdy se na akci sešly téměř čtyři stovky účastníků, je to citelný pokles. Podle organizátorů i některých zúčastněných za tím stojí hlavně dlouhodobě se nelepšící situace ve stavebnictví.

Na obsahové kvalitě však konference nijak neutrpěla a pro ty, kteří na hotel Skalský dvůr letos dorazili, pořadatelé opět připravili pestrou nabídku zajímavých přednášek. Těch zaznělo během obou pracovních dnů celkem 26.

V úvodním příspěvku se Ing. Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, pokusil vyvolat diskusi kolem situace se smrkovou dřevní hmotou na základě dlouhodobých prognóz, podle kterých jí bude stále větší nedostatek.

Ing. Jitka Beránková, Ph.D., z VVÚD Praha seznámila přítomné s aktuálním nařízením EU pro uvádění stavebních výrobků na trh. Ve druhé přednášce s názvem „Posviťme si na dřevostavby za milion bez certifikátu“ otevřela palčivé téma současnosti související s „pochybnou“ kvalitou nabízených produktů za „podezřele“ nízkou cenu.

Na ni navázal Stanislav Müller, DiS., který poněkud detailněji představil projekt „Dřevěná stavba roku“ jako marketingový nástroj pro výrobce a dodavatele dřevostaveb.

DrevostavbyVpraxi7 2mDalší přednášky a prezentace se týkaly materiálových a konstrukčních řešení dřevostaveb, jejich požární odolnosti, tepelných a akustických vlastností, odolnosti vůči vodě a vlhkosti, hygienických a zdravotních aspektů nebo ekonomické návratnosti při využití dotace z programu Nová zelená úsporám.

Pro ty, kteří se konference z jakéhokoliv důvodu nemohli zúčastnit, máme dobrou zprávu: Všechny přednášky byly zaznamenány do digitální podoby a od 7. listopadu 2013 budou videa s přednáškami z konference zájemcům k dispozici na stránkách www.DrevoPortal.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina