archív aktualít rok 2013

WOOD-TEC 2013: Den před zahájením

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo Wood-TecNová technologie pro vysokoteplotní úpravu dřeva, kmenová pásová pila k prvotnímu zpracování dřeva pro malé uživatele, která první na světě používá jako řezný nástroj bimetalový pilový pás na kov a řeže bez úprav zubů všechny druhy dřeva, či neviditelná zárubeň s estetickým efektem hladké plochy splývající s interiérem. To jsou jen některé novinky, které od 22. do 25. října představí již 13. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC 2013.

I přes ekonomickou krizi, která se nevyhnula dřevozpracujícímu a nábytkářskému průmyslu, protože tyto jsou velmi úzce spojeny a navázány na průmysl stavební, se na veletrhu WOOD-TEC představí stejně jako na minulém ročníku v roce 2011 všichni leadři trhu, velké společnosti a renomované značky. Firmy a společnosti zareagovaly na ekonomickou krizi a využily nové a jiné možnosti, které se na trhu objevily. Je to například hledání úsporných, ekonomických a nízkonákladových řešení a WOOD-TEC je pro ně příležitost, kde tyto produkty prezentovat. Představí se tedy řada strojů, nástrojů a zařízení, které jsou vyrobeny právě pro společnosti hledající možnosti úspor, zefektivnění výroby a snížení nákladů.

Letošní veletrh tak má odborné dřevařské veřejnosti opět co nabídnout. Návštěvníci se mohou těšit na prezentaci více než 330 společností z 9 zemí.

WOOD-TEC je považován za jeden z klíčových veletrhů v oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu ve střední a východní Evropě. Důkazem toho je i to, že odbornou záštitu nad veletrhem převzalo Evropské sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, které tvoří seskupení třinácti národních asociací, reprezentující hlavní evropské výrobce strojů, nástrojů a příslušenství – celkem 800 firem – což je více jak 56 % celosvětové produkce. 13. ročník veletrhu WOOD-TEC navštíví pan Gianni Ghizzoni, viceprezident EUMABOIS.

Firmy a společnosti berou účast na veletrhu WOOD-TEC jako příležitost a možnost navázat nové kontakty a představit své výrobky a novinky nejen tuzemským odborným návštěvníkům, ale i hostům ze zahraničí. Veletrh pravidelně navštěvuje přes 14 000 odborných návštěvníků a zatím to vypadá, že v letošním roce to nebude jinak. Stav předregistrovaných návštěvníků, kteří na základě registrace na webových stránkách veletrhu získají možnost zlevněného vstupného (místo 260 Kč zaplatí pouze 160 Kč), je stejný jako v tuto dobu na minulém ročníku.

Nedílnou součástí veletrhu WOOD-TEC je tradičně odborný doprovodný program „Dřevo jako materiál“, který bude probíhat po všechny čtyři dny veletrhu. V rámci seminářů, konferencí a odborných setkání se budou řešit aktuální témata, trendy a novinky z oblasti dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu. Řeč bude například o pokrokových materiálech, designu v nábytkářství nebo o dřevu jako materiálu a výrobcích z přírodních surovin a jiné.

Součástí programu bude i soutěž Poznejte naše dřevo. Podstatou je přiblížení domácích dřevin široké veřejnosti všech věkových kategorií. Lidé se dozvědí jak rozeznat jednotlivá dřeva mikroskopicky i makroskopicky. Návštěvníci si budou moci vzorky prohlédnout pod mikroskopem, osahat a porovnat jejich tvrdost, barvu, lesk, vůni i další vlastnosti. Úkolem pak bude správně určit pět vzorků dřev. Ze správných odpovědí budou vylosováni výherci, kteří obdrží hodnotné ceny.

Kompletní informace o veletrhu WOOD-TEC na www.wood-tec.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina