archív aktualít rok 2013

FOR ARCH láká i v době krize ve stavebnictví

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

FOR ARCH 02Do zahájení 24. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2013 zbývají poslední dny. Od úterý 17. září do soboty 21. září se návštěvníkům na více než 18 tisících m2 představí novinky a trendy v oblasti stavebnictví, dřevostaveb, vytápění, alternativních zdrojů energie a bazénových technologií.

Pořadatelé očekávají vysokou návštěvnost přes 70 tisíc lidí. Více než 800 českých a zahraničních vystavovatelů zaplní svými expozicemi plochu 18.533 m2. Své zastoupení zde budou mít přední výrobci a dodavatelé ve stavebním průmyslu z celkem 15 zemí světa.

Hlavní téma letošního ročníku FOR ARCH, kterým jsou rekonstrukce a revitalizace domů, inspirovalo i stejnojmennou odbornou konferenci v rámci doprovodného programu. O jednotlivé příspěvky se postarají všichni hlavní odborní partneři akce: Státní fond životního prostředí ČR, Státní fond rozvoje bydlení, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Posluchačům vysvětlí správné postupy při výměně plochých i šikmých střech, sedlových střech a zhotovení nadstavby, rekonstrukce oken, dveří či opravy balkonů a lodžií apod.

Na výměny neekologických zdrojů tepla za moderní úsporné vytápění či instalace solárních termických systémů lze čerpat dotace z programu Nová zelená úsporám. V otázkách jaké typy opatření program podporuje, kdo může podat žádost, jak se žádost vyplňuje, jaké dokumenty je nutné předložit, kde najít informace o dodavatelích výrobků a technologiích se mohou zájemci poradit v poradenském centru Státního fondu životního prostředí.

V doprovodném programu jistě zaujme také konference Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích. Odborníci zde představí veřejnosti protipovodňové a vsakovací systémy, prostor dostanou i užitečné rady pro majitele domů v záplavových oblastech. Představeny budou výhody dřevostaveb, možnosti sanací zatopených nemovitostí a také technologie odvádění a využívání dešťové vody.

O státní koncepci na snižování energetické náročnosti budov a vůbec budoucnosti českého stavebního průmyslu budou odborníci hovořit v diskuzním panelu Je revitalizace budov cestou z krize českého stavebnictví?.

Konference s názvem Rekonstrukce a revitalizace bytových domů – hrozby a příležitost se bude věnovat otázkám, jak bude stát podporovat snižování energetické náročnosti budov, jak bankovní sektor reaguje na novou vyhlášku o hospodaření energií či zda je stavební sektor schopen přijmout systémové řešení na úkor technickému.

Výhody dřevěných konstrukcí při rekonstrukcích blíže představí 8. ročník odborné konference Dřevěné stavění. Zmapuje vývoj dřevostaveb a ukáže možnosti jejich využití u vícepodlažních budov.

Veletrh FOR ARCH dává každoročně prostor mladé generaci architektů do 33 let v rámci soutěže YOUNG ARCHITECT AWARD (www.yaa.cz). Účastníci letos hledali řešení „bolavých míst ve městech a obcích“. Vítěze vyhlásí patronka soutěže Eva Jiřičná dne 18. září v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze.

FORARCH2012 SUSONávštěvníci FOR ARCHu budou svědky finále celorepublikové soutěže stavebních řemesel SUSO (www.suso.cz). Proběhne ve dnech od 17. do 20. 9. a představí se na ní nejlepší žáci řemeslných oborů ve stavebnictví z ČR i ze Slovenska. Na jednom místě bude k vidění celkem 10 řemeslných dovedností – kromě soutěžních disciplín zedník a truhlář také kameník a kamenosochař, podlahář, parketář, sklenář, montér suché výstavby, tesař, klempíř a pokrývač.

Další informace naleznete na webu veletrhu www.forarch.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina