archív aktualít rok 2013

Andrej Babiš je na dobré cestě stát se lesnickou jedničkou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

BabisPodnikatel a majitel Agrofertu Andrej Babiš s největší pravděpodobností ovládne byznys Jana Mičánka, do loňského pádu lídra českého dřevařského průmyslu, a to buď přímou koupí jeho zkrachovalých firem při restrukturalizaci, nebo v dražbách, pokud firma skončí v konkurzu.

Babiš má zájem o obě hlavní větve Mičánkova byznysu: Less & Forest a Less & Timber. Údajně již vyhrál soutěž o majetek firmy Less & Forest. Z ní má být podle restrukturalizačního plánu do nové společnosti Nový Forest vyveden majetek, jehož účetní hodnota činí 165 milionů korun. V boji o tento majetek měl uspět s nabídkou 112 milionů korun a o 5 milionů tak porazit druhého zájemce Václava Junka, bývalého šéfa zkrachovalého Chemapolu, jenž nyní také podniká v lesnictví. Andrej Babiš v minulých letech skoupil několik lesnických a dřevozpracujících firem, které nyní integruje do svého impéria. Největší z nich jsou Uniles, který se zaměřuje na lesnické práce, a Wotan Forest, zabývající se průmyslovým zpracováním dřeva. Převzetí firmy Less & Forest by ze skupiny udělalo jedničku na trhu. Nyní záleží na tom, zda věřitelé povolí vyčlenění jejího majetku do nové společnosti Nový Forest, za niž Agrofert nabídl již zmíněných 112 milionů korun.

V rámci insolvence se prodává i další z dceřiných firem skupiny LESS, společnost Less & Timber. Ta provozuje tři pily a patří jí i kogenerační elektrárna na biomasu o výkonu 5,5 MW. Očekává se, že cena se bude bez úvěrů pohybovat pod jednou miliardou korun.

Zdroj: Hospodářské noviny

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina