archív aktualít rok 2013

Dřevařský magazín přispěl na zlepšení prostředí dětského oddělení nemocnice v Blansku

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Chantal1 mDne 13.6.2013 se v designovém centru EXIT 112 v Červeném Kříži u Jihlavy, provozovaném výrobcem čalouněného nábytku BÖHM, uskutečnil charitativní večer pro Nadaci Archa Chantal, která nese jméno své zakladatelky, známé české herečky a šansoniérky francouzského původu Chantal Poullain-Polívkové. Výtěžek byl věnován dětskému oddělení nemocnice v Blansku.

Večer proběhl za účasti asi stovky pozvaných hostů z řad obchodních partnerů, významnějších zákazníků firmy BÖHM a jejich známých, a také za přítomnosti zástupce redakce Dřevařského magazínu, jakožto jediného pozvaného média. V průběhu večera, spojeného s ochutnávkou francouzských vín, sýrů a lahodné belgické čokolády, měli účastníci možnost si prohlédnout kompletní prostory designového centra Exit 112, včetně nedávno instalované rozsáhlé expozice čalouněného nábytku řady RETRO, situované v suterénu objektu.

Chantal2 mV rámci moderovaného programu si vedle několika šansonů vyslechli i stručný životní příběh paní Chantal Poullain, který ji přivedl až k založení nadace, jejíž filozofií je humanizace dětských zdravotnických zařízení. „Veškerá naše snaha směřuje k vytvoření podmanivého prostředí působícího na psychiku nemocných dětí. Změnou neutěšeného prostředí v útulná, příjemná místa se malý pacient stává součástí kouzelného světa. Touto hrou se dítě lépe vyrovná s pobytem v nemocnici, zbaví se stresu a překoná odloučení od rodičů,“ řekla s francouzským přízvukem rodačka z Marseille, se kterou se mohl každý účastník v závěru večera nejen vyfotografovat, ale i krátce popovídat. A protože má ráda dřevo, poslala prostřednictvím Dřevařského magazínu také pozdrav všem jeho zpracovatelům.

Foto: archiv BÖHM

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina