archív aktualít rok 2013

Novinky v C-o-C certifikaci v souvislosti s nařízením o dřevě

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Les 02V brněnském vzdělávacím centru Otevřená zahrada, provozovaném Nadací Partnerství, jejímž cílem je pomáhat nevládním organizacím, obcím a dalším partnerům v péči o životní prostředí, se 10. září 2013 uskuteční další odborný seminář na téma Novinky v C-o-C certifikaci v souvislosti s nařízením o dřevě (EUTR).

Jedná se, jak je jistě známo, o závažnou problematiku týkající se všech prodejců a zpracovatelů dřeva, související s Nařízením Evropského parlamentu a rady EU č. 995/2010, kterým se stanoví povinnosti hospodářských subjektů uvádějících na trh dřevo a dřevařské výrobky, které platí v ČR od 3. 3. 2013 a o němž jsme podrobně informovali v Dřevařském magazínu 7-8/2013 v sekci odborné téma.

Program semináře proběhne v režii mezinárodní společnosti NEPCon, zaměřené na udržitelnou správu přírodních zdrojů, a bude zaměřen především pro podniky ve zpracovatelském řetězci dřeva a papíru. Bude kombinovat dvě aktuální související témata:
• seznámení se s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU č. 995/2010, kterým se stanoví povinnosti hospodářských subjektů uvádějících dřevo a dřevařské výrobky na trh (nařízení o dřevě), které vstoupilo v platnost 3. března 2013 a jeho zaváděním do praxe,
• informování o novinkách v certifikacích C-o-C FSC a PEFC v souvislosti s nařízením o dřevě, při němž se účastníci souhrnně dozví o nových požadavcích certifikačních systémů zpracovatelského řetězce, které byly provedeny jako reakce na aktuální nařízení o dřevě.

Během semináře budou účastníci dále seznámeni s čerstvými a očekávanými změnami v dalších normách certifikace FSC, zejména pak certifikaci multisite. „Věnovat se budeme i nové on-line evidenci FSC zboží ‚Online Claim Platform‘, kterou bude možné začít používat už od podzimu 2013, povinně pak od 1. 1. 2015,“ informuje nás Mgr. Michal Rezek z pořádající společnosti NEPCon a dodává, že dopolední část programu bude tvořit školení LegalSource Due Diligence Intro. Jde o kurz vytvořený pro základní seznámení s požadavky nařízení o dřevě, určený pro odpovědné zaměstnance firem, kteří potřebují porozumět požadavkům nařízení a zavést a udržovat systém náležité péče v konkrétní výrobní společnosti.

Kompletní program semináře a bližší informace o registraci lze získat od českého zástupce pořadatele Mgr. Michala Rezka na tel. čísle 736 533 137 nebo e-mailové adrese: czech@nepcon.net.

 

Foto: Cílem Nařízení o dřevě je maximálně eliminovat globální problém odlesňování a nezákonných těžeb Foto: Ing. František Novák

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina