Odkaz Školy umeleckých remesiel v Bratislave detailne zmapovala Iva Mojžišová v publikácii o škole a výberom prác študentov pre samostatnú výstavu. Výstava Škola moderného videnia je inštalovaná v Múzeu mesta Bratislavy na Nádvorí Starej radnice. Tvoria ju práce ŠUR z obdobia 1928–1939. Výstava pre prístupná verejnosti až do 1. septembra 2013. Na slávnostnej vernisáži (2. júla) bola zároveň prezentovaná publikácia Škola moderného videnia.
Škola umeleckých remesiel vychovávala s celoslovenskou pôsobnosťou výtvarníkov a dizajnérov. Nadviazala na niektoré tradičné odvetvia ľudového umenia, položila základ výtvarného vzdelávania a modernizácie odvetví výroby. Zanikla súčasne so zánikom 1. ČSR.
Autorka publikácie – historička umenia Iva Mojžišová (*1939) prehľadným spôsobom a čistým jazykom predkladá pozoruhodný príbeh školy. Za celoživotné dielo získala Cenu Dominika Tatarku a Cenu Nadácie Václava a Dagmar Havlovcov VIZE 97.
Publikácia Škola moderného videnia, ŠUR 1928–1939 je rozdelená do 9 kapitol:
1. Historické východiská
2. Slovensko na ceste k modernizácii
3. Josef Vydra (český rodák bol iniciátorom vzniku školy, neskôr jej učiteľom)
4. Učňovské roky a vznik ŠUR (kľúčová úloha obchodnej a priemyselnej komory)
5. K dejinám ŠUR (rozdelenie na 4 etapy rozvoja)
6. Princípy vzdelávania (10 študijných odborov)
7. O žiakoch – štúdium, výchova, život
8. ŠUR a Bauhaus (príťažlivý vzor nemeckého vzdelávania výtvarníkov a dizajnérov)
9. Odkaz ŠUR.
V odkaze bratislavskej ŠUR pokračuje od roku 1945 Umelecko-priemyslová škola, od roku 1994 s názvom Škola úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru. Štúdium je 4-ročné, končí maturitou. V súčasnosti má osem študijných odborov, aj Dizajn a tvarovanie dreva a Konzervátorstvo a reštaurátorstvo drevorezieb.