archív aktualít rok 2013

Rychnovské dřevořezání není určené pouze řezbářům

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Rych drevorezaniV areálu Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou proběhne v sobotu 15. června 2013 II. ročník Rychnovského dřevořezání. Této akci bude předcházet ve dnech 10. – 14. června řezbářské symposium, jehož hlavním tématem je společný betlém.

V rámci sobotního dřevořezání se uskuteční také veletrh dřevozpracujících řemesel, který bude probíhat na I. nádvoří zámku od 10 do 18 hodin. Tato akce podle PhDr. Marie Votavové, jednatelky pořádající společnosti Kultura RK, není totiž jen setkáním všech obdivovatelů dřeva, ale i těch, kteří s ním pracují. Má za cíl ukázat nekonečně bohatou škálu jeho uplatnění, nabízí možnost prezentovat řemeslnické práce z oboru zpracování dřeva včetně ukázek jeho opracování přímo před návštěvníky.

Proto stejně jako loni pořadatelé zvou k účasti všechny provozovatele nejrůznějších dřevozpracujících řemesel, aby představili rozmanité spektrum svých výrobků, ať už jsou to řezbáři, sochaři, betlémáři, výrobci hraček a loutek, intarzisté, dýmkaři, soustružníci dřeva či výrobci šperků, hudebních nástrojů i nábytku. „V loňském roce se těšilo velkému zájmu veřejnosti představení stěžejních prací účastníků přímo v zámeckých komnatách, kam si je mohli po pečlivém výběru sami nainstalovat. Tuto možnost jim dáváme i tentokrát,“ láká na akci PhDr. Votavová s tím, že účast na veletrhu dřevozpracujících řemesel je bezplatná, přičemž náklady na dopravu si účastníci hradí sami.

Návštěvníkům pořadatelé slibují bohatý doprovodný program, v němž nebude chybět podívaná pro děti i dospělé, kteří se budou moci ponořit do víru tance, hudby, šermířského umění i loveckých kratochvílí. Připravené budou také netradiční prohlídky zámeckých interiérů. Zájemci z řad řemeslníků mohou získat podrobnější informace přímo u PhDr. Votavové na telefonu 773 456 244 nebo na e-mailové adrese: marie.otavova@rychnov-city.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina