archív aktualít rok 2013

Výstavka maturitních a ročníkových prací na SŠSŘ Brno-Bosonohy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Vystava Bosonohy1S nastávajícím koncem školního roku pořádá Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy tradiční výstavku ročníkových a maturitních prací oboru uměleckořemeslné zpracování dřeva. Zároveň jsou vystavované i práce oboru umělecký truhlář. Výstavka se tentokrát koná v centru volného času BOSA (dříve mateřská škola), Ostopovická 29, Bosonohy za přispění a s podporou zastupitelstva městské části Brno-Bosonohy. Pro veřejnost bude výstava otevřena v pátek 24.5.2013 ve 14:00 a potrvá minimálně do neděle 26.5.2013.

Zatímco v minulých letech byl kladený velký důraz hlavně na kopie historického nábytku, v letošním roce se žáci v rámci zhotovení ročníkové zkoušky soustřeďovali na výrobu spíše vzhledově zajímavého soudobého nábytku podle fotek a rozměrů zadaných zákazníky. Maturitní výrobky se zhotovovaly podle historických předloh, které byly schválené vyučujícími, následně žáci vypracovali výkresovou dokumentaci, technologické postupy, výpočet spotřeby materiálu spolu s pojednáním o historickém zařazení nábytku a poté následovala vlastní výroba. Většina výrobků byla značně výrobně náročná, a proto studenti dostali na výrobu od 15 do 20 pracovních dnů. Škála Vystava Bosonohy2maturitních prací byla opravdu široká, od malého „žebřiňáku“ přes čalouněné křeslo, komodu, kolébku opatřenou inkrustací až po rozkládací jídelní stůl původem z USA.

Celkově je úroveň výrobků tradičně vysoká a výstavka je navštěvovaná nejen žáky a rodinnými příslušníky, ale i veřejností z městské části Brno-Bosonohy. 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina