archív aktualít rok 2013

O finalistech 17. ročníku SUSO je rozhodnuto

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO CB 1V pátek 17. a v sobotu 18. května proběhlo v Českých Budějovicích poslední letošní postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Dvoudenní akce přilákala 32 budoucích truhlářů a zedníků ze 12 škol z krajů Jihočeského, Plzeňského, Jihomoravského a Vysočina.

„Poslední postupové kolo hodnotíme jako jedno z nejpovedenějších z celého 17. ročníku. Soutěžící prokázali, že jsou zdatní druháci. Výsledky byly na velmi dobré úrovni. Celé akci přálo pěkné počasí a mladé soutěžící řemeslníky na místě hojně podpořila široká veřejnost,“ zhodnotil soutěž David Surmaj, manažer soutěže SUSO.

Projekt SUSO se již 17. rokem snaží upozornit na nedostatek mladých řemeslníků a přilákat na odborné školy a učiliště více studentů. Přínos akce i pro samotné žáky pozitivně hodnotí také pedagogové odborných škol. „Na soutěž SUSO jezdíme pravidelně už několik let. Účast si ti nejlepší studenti vybojují ve školním kole. SUSO je pro ně zkušenost a zpestření,“ říká Ondřej Cyprián, který vyučuje na Středním odborném učilišti Hluboš. Akce navíc nabídla vizuálně atraktivní exhibice budoucích zahradních architektů z Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově a čalouníků ze Středního odborného učiliště v Lišově.

SUSO CB 2V kategorii truhlářů zvítězila dvojice Pavel Šerák a Lukáš Černý z Integrované střední školy v Rakovníku. Lukáš Černý na dotaz, proč se do soutěže přihlásil, odpověděl: „Chtěl jsem něco vyhrát. Zajímalo mě ale také srovnání s ostatními školami.“ Druhé místo vybojoval Štěpán Krňa spolu s Vladimírem Vávrou ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově. Za nimi se umístila dvojice Jan Kubát a Martin Kubricht ze Středního odborného učiliště Hluboš. Jedním ze soutěžních úkolů bylo zhotovit dětskou židličku, všechny výrobky po zhodnocení porotou věnovali organizátoři Dětskému domovu v Horní Plané.

První dvě družstva postupují do zářijového finále na stavebním veletrhu FOR ARCH 2013 v Praze. 

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina