archív aktualít rok 2013

Zvolenská Noc múzeí 2013 zavíta do detského lesa

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LDM Zvolen1K  tisíckam múzeí Európy, ktoré sa zapoja do 9. ročníka  Noci múzeí v sobotu 18. mája 2013 sa pridá aj Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, Nám. SNP 35. Program bude trvať od 16:00 do 23:00. Dramaturgia zvolenskej „Noci LDM“ dáva príležitosť rôznym vekovým i záujmovým skupinám návštevníckej verejnosti.

Začiatok programu je vyhradený najmladším návštevníkom. Na nádvorí a vo výstavných priestoroch múzea sa v čase od 16:00 rozhostí „Detský les“ – skúsení animátori pripravia pre deti zábavno-náučné popoludnie o podobách a význame lesa. Prostredníctvom tvorivých dielní, hier, súťaží priblížia stromy, byliny i život zvieracích obyvateľov lesa. Kynológ Miroslav Stanovský predvedie formou praktických ukážok základy výcviku poľovníckych psov. Sprievodcovia po novej stálej výstave Hlas lesa si vezmú na pomoc divadelnú bábku – prefíkanú líšku, ktorá malým návštevníkom spríjemní prehliadku.

Večerný program začne už tradičným dialógom o vzťahu prírody a kultúry „Les v umení a umenie v lese“. Pozvanie do diskusného klubu prijali doc. Viliam Pichler z Technickej univerzity vo Zvolene a publicista Boris Kršňák, moderátorskej taktovky sa tento raz ujme Martin Mázor.

Posledným  bodom  večera bude program „Na dotyk“ – vystúpenie tanečníkov Divadla Štúdio tanca z Banskej Bystrice, ktorí do Zvolena prídu doslova rovno z Marseille. Dodať treba, že tento francúzsky prístav sa s Košicami delí o titul hlavné mesto kultúry 2013 a Štúdio tanca bude reprezentovať slovenské umenie v rámci uvedeného projektu. Symbolicky sa tak priloží k atmosfére večera malý odkaz z Francúzska – krajiny, ktorá je iniciátorom i nositeľom myšlienky Noci múzeí ako celoeurópskeho podujatia.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina