archív aktualít rok 2013

Drevo v spojení s modernou architektúrou

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Salon drevostavieb 1V priestoroch Slovenského technického múzea v Košiciach je inštalovaná výstava Salón drevostavieb 2013. Sústredili tu projekty realizovaných českých a slovenských progresívnych stavieb z dreva. Súčasťou sú aj 3D vzorky moderných materiálov používaných v súčasnej výstavbe a populárno-náučný film, ktorý ozrejmuje prednosti a základné pravidlá navrhovania a realizácie energeticky pasívneho domu.

Výstava je odborníkom a verejnosti prístupná od 10. mája do 10. júna 2013. Patrí k nej aj dnešný diskusný panel (14. mája 2013 o 18:00), na ktorom budú mať prednášky architekti Ľubica Fábri, Pavel Horák a Pavol Škrombár.

Salon drevostavieb 2Výstava končí v Košiciach sériu prezentácií na Slovensku (doteraz Bratislava, Nitra). Do súčasného 8. ročníka prihlásili autori rekordný počet 150 projektov, z nich pre Salón drevostavieb 2013 vybrali 35 realizovaných (27 v ČR, sedem v SR, jeden vo Francúzsku). Organizátorka Ing. arch. Ľubica Fábri, riaditeľka centra Archa matériO dodáva: „Okrem výstavy sme pripravili publikáciu Ročenka drevostavieb 2012. Projekt Salón drevostavieb má popularizovať a zviditeľňovať kvalitné drevené stavby. Vzdelávanie a profesionalizácia projektantov, realizátorov a koncových zákazníkov smeruje k posilneniu tradície využívania dreva pri tvorbe životného prostredia, v stavebníctve a architektúre.“

 

Foto hore: Projekt „Letný dom v Burgenlande“
Foto vpravo: Rodinný dom v Hodoníne

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina