archív aktualít rok 2013

Interiérové doplnky a detské ihriská Michala Hanulu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Hanula kuceraveCenu Fórum dizajnu 2012 v rámci veľtrhu Nábytok a bývanie 2012 v Nitre získal dizajnér Mgr. art. Michal Hanula, ktorý predstavil sériu prototypov svietidiel. Zisk Ceny Slovenského centra dizajnu predurčuje autora na predstavenie tvorby formou samostatnej výstavy vo výstavnom a informačnom bode Slovenského centra dizajnu Satelit. Na samostatnej výstave predstavuje dve oblasti svojej tvorby: interiérové doplnky a detské ihriská.

Výstavný priestor Satelit je už v novom areáli – v Hurbanových kasárňach na Kollárovom námestí v Bratislave. Po vernisáži 9. mája 2013 je výstava prístupná študentom, dizajnérom, odborníkom, laickej verejnosti od 10. do 26. mája 2013, vstup voľný denne okrem pondelka 13:00 – 18:00.

Na výstave možno vidieť ukážky detských ihrísk, vytvorených skutočne pre 21. storočie. Umožňujú deťom nielen samotnú hru, ale poskytujú impulzy pre rozvoj fantázie, intelektu a kreativity. Okrem toho kladie dôraz na estetickú hodnotu, čím zásadne prevyšuje masovú produkciu.

Hanula kuklyZ interiérových doplnkov prezentuje súbory svietidiel, stolíkov, vešiakov, doplnené drobnými predmetmi. Vystavené kolekcie sú ukážkou produkcie pre konkrétnych zákazníkov.

Mgr. art. Michal Hanula je absolventom Školy úžitkového výtvarníctva v Kremnici a Katedry dizajnu Fakulty umenia Technickej univerzity v Košiciach. Pôsobí ako pedagóg na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku.

 

Foto: Kučeravé – svietidlo vytvorené technikou štiepania smrekového dreva, max. veľkosť 80 cm (hore)
Kukly – svietidlá z točeného a ohýbaného topoľového dreva, max. veľkosť 70 cm (vpravo)

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina