archív aktualít rok 2013

Poznatky o stavbách z dreva v Rakúsku, Taliansku, ČR a SR

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

ProLignum 2Seminár ProLignum je ďalším z bezplatných podujatí o drevostavbách a využití dreva ako stavebného materiálu. Pod názvom „Stavby z dreva – Moderné a efektívne energetické riešenia“ sa bude seminár konať v utorok 14. mája 2013 v Nitre. Partnermi odborného podujatia sú STU Bratislava, TU Graz, Slovenská komora architektov, Spolok architektov Slovenska, Slovenská komora stavebných inžinierov, Zväz spracovateľov dreva SR. Prihlásiť sa možno cez www.prolignum.sk do 10. mája 2013.

Organizátorom a koordinátorom kurzov, ktoré sa konajú pod hlavičkou proLignum na Slovensku, je od roku 2009 Obchodné oddelenie Rakúskeho veľvyslanectva v Bratislave. Zaradené sú do programu celoživotného vzdelávania architektov.

Seminár v Nitre sa uskutoční v hoteli Mikado (Hollého 11) od 9:00 do 14:00. Na programe sú štyri prednášky o uplatňovaní dreva v stavebníctve. Priblížia situáciu v Rakúsku a Taliansku, prinesú poznatky z Českej republiky a zo Slovenska. Podrobný program si záujemcovia môžu prečítať na uvedenom portáli.

Okrem toho budú mať účastníci možnosť nadviazať kontakty s firmami, ktoré dodávajú materiály a realizujú výstavbu drevostavieb: Abete dřevostavby s.r.o., Sherpa Connection System GmbH, Kontrakting – krov hrou s.r.o., Rotho Blaas S.r.l.

Ilustračné foto: Ponuka materiálov na produkciu drevostavieb na odborných veľtrhoch. Foto: Dr. Anton Mrník

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina