archív aktualít rok 2013

Na Mobitexu ocenili nejlepší exponáty

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

GP MOBITEX Vystavovatel1Odborná hodnotitelská komise složená ze zástupců institucí, které pečlivě sledují vývoj designu u nás i ve světě, vybrala z exponátů prezentovaných na Mezinárodním veletrhu bydlení MOBITEX v Brně pět adeptů na udělení cen Grand Prix MOBITEX 2013 – sekce VYSTAVOVATEL, a to ve dvou kategoriích: Progresivní design a Progresivní technologie / materiál.

V kategorii Progresivní design, vzhledem k poněkud „omezené“ nabídce letošního veletrhu MOBITEX, nebylo uděleno první místo, takže byly oceněny pouze dva exponáty:

2. místo – Djüro Skardaarden, vystavovatel: La casa Nova. Djüro Skardaarden je kolekce švédského zahradního nábytku vyráběného z teakového, dubového nebo jasanového dřeva a odolné textilie. Jeho design vychází z kultovního skandinávského teakového nábytku z 50. let. Porota ocenila právě jeho kultivovaný design.

3. místo – Navolsi, výrobce: Nodis interiors s.r.o. Navolsi je modulová řada nábytku pro domácnost s vysokým stupněm individualizace, vyrobená z lakované MDF. Nabízí možnost navolit si (v rozsahu daném technickými parametry) rozměrové a materiálové řešení každého nabízeného nábytkového kusu. Ve výrazu vsází na jednoduchý, tvarově čistý vzhled a je vytvořena s důrazem na špičkové řemeslné provedení s vysokou funkčností každého prvku. Ocenění dostala za minimalistický soudobý design.

V kategorii Progresivní technologie / materiál byla udělena tři místa:

1. místo – NanoConcept, výrobce: 2G spol. s r.o. – přikrývky a polštáře. Přikrývky a polštáře v tomto provedení obsahují unikátní třívrstvou membránu Nanovia AntiAllergy umístěnou pod svrchní textilií. Tato membrána obsahuje vrstvu submikronových vláken, které zabraňují se 100% účinností průniku prachových roztočů a jimi produkovaných alergenů do vnitřního obsahu přikrývky (polštáře). Membrána je hypoalergenní bez obsahu chemických látek. Odborná komise ocenila inovativní použití nanovláken na lehací plochy pro děti a lůžka ve zdravotnických zařízeních.

2. místo – Elastic, výrobce: Böhm. Elastic je rouno ze 100% polyesterových dutých vláken s obsahem modifikovaných elastických bikomponentních pojivých vláken nové generace, vyráběné patentovanou technologií STRUTO, založenou na kolmé orientaci vláken ve vlákenné vrstvě. Jde o druh netkané textilie, tvořící přechod mezi klasickou netkanou textilií vyrobenou na ukladačích, a polyuretanovými pěnami. Firma ocenění získala za použití rouna Elastic pro čalounění nábytku.

3. místo – Stolek a komoda, výrobce: Nadop – výroba nábytku, a.s. Komise udělila cenu za využití nových materiálů a technologií ve výrobě. Stolek je vyroben z tzv. umělého betonu, což je MDF deska potažená speciální hmotou, připomínající svojí strukturou surový beton. Materiál lze barevně upravovat barevnými napouštědly. Komoda je zhotovena z lakované MDF (korpus) a ze speciálně povrchově upravené překližky (dvířka). Povrchová úprava je provedena dýhováním se současným strukturálním prolisem, jehož výsledkem je povrch s hlubokou strukturou imitující hrubě drásané dřevo.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina