archív aktualít rok 2013

Pozvánka na seminář: Jak se vyrovnat s nařízením o dřevě

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Seminar NepconEvropská federace obchodu se dřevem (ETTF) ve spolupráci s nevládní organizací NEPCon pořádá 16. května 2013 v Brně seminář zaměřený na nové evropské nařízení o dřevu regulující obchod s nelegálním dřevem v Evropské unii.

Seminář, za přispění zástupců dřevařského průmyslu a státních orgánů, poskytne jasnou představu o požadavcích nařízení o dřevě a praktických řešeních jak vyloučit ilegální dřevo ze spotřebitelského řetězce.

Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU č. 995/2010, kterým se stanoví povinnosti hospodářských subjektů uvádějících dřevo a dřevařské výrobky na trh (nařízení o dřevě), vstoupilo v platnost 3. března 2013. Má za cíl vyloučit z trhu EU nelegálně těžené a obchodované dřevo a vytvořit tržní podmínky bez neférové konkurence nelegálního dřeva.

Mnoho českých firem – od obchodníků se dřevem po výrobce nábytku či papírových kapesníčků, kteří obchodují s produkty ze dřeva nebo papíru ze zemí mimo EU, se musí vypořádat s požadavky nařízení o dřevě. Ale co vlastně znamená nařízení o dřevě? Na koho se vztahuje? Jaké výrobky do něj spadají? Jaké jsou nutné kroky k vyhodnocení a snížení rizika nakládání s ilegálním dřevem? Jakým způsobem bude nařízení zavedeno a naplňováno v České republice?

Seminář „Jak se vyrovnat s nařízením o dřevě“ pomůže tyto a jiné otázky vyjasnit. Evropská dřevařská obchodní federace ve spolupráci s nevládní organizací NEPCon vysvětlí jakým způsobem ovlivní změněný evropský trh se dřevem náš průmysl a zároveň představí praktická řešení, jež mohou být využity ve firmách, které potřebují být s nařízením ve shodě.

Akce je určena zejména pro podniky ve zpracovatelském řetězci dřeva a papíru, jejich asociace a obchodníky, ale také dalším zainteresovaným stranám včetně nevládních organizací a orgánů státní správy, které budou mít v zavádění evropského nařízení svou roli.

Na semináři vystoupí čeští i zahraniční odborníci. Zástupce Ministerstva zemědělství poskytne přehled jakým způsobem bude toto nařízení prosazováno a vymáháno v České republice. Akce také představí systém náležité péče Evropské dřevařské obchodní federace a společnosti IKEA a nastíní, jaké jsou možnosti využití stávajících systémů certifikace lesního hospodaření a zpracovatelského řetězce dřeva při naplňování požadavků náležité péče.

Zájemci o účast na semináři se mohou hlásit na adrese czech@nepcon.net nebo telefonním čísle 736 533 137. Seminář proběhne v nových prostorách Otevřené zahrady Nadace Partnersví na ulici Údolní 33 v Brně. Účast je zdarma.

Podrobnosti o programu najdete v přiložené pozvánce.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina