archív aktualít rok 2013

Ceny za nejlepší studentské práce byly rozdány

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

GP MOBITEX Student1První den konání Mezinárodního veletrhu bydlení MOBITEX v Brně vybrala odborná porota nejlepší práce studentů a škol přihlášených do soutěže Grand Prix MOBITEX 2013 – sekce STUDENT. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo v pavilonu G1 brněnského výstaviště 23.4. v 16:00 za přítomnosti studentů, zástupců škol, profesních svazů, organizátorů veletrhu a samozřejmě členů odborné poroty.

 

 

  

GP MOBITEX Student21. cenu a odměnu ve výši 30 000 Kč získala Veronika Brabcová, absolventka Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě – Heleníně, za exponát Variabilní police. Variabilní modulový úložný nábytek je vyroben z laminované DTD a jednotlivé moduly jsou k sobě vzájemně připevněny pomocí silných neodymových magnetů zapuštěných do korpusů.

2. cenu a odměnu ve výši 20 000 Kč obdržel Šimon Schneider z Univerzity T. Bati ve Zlíně za návrh Lampa Inom. Jedná se o svítidlo určené k vytvoření relaxační atmosféry v interiéru pro děti a pro lidi, kteří mají rádi vtipný a hravý design. Materiál, ze kterého jsou svítidla „ušita“ (transparentní potištěná fólie / textilie), je příjemný na pohled i na dotek.

GP MOBITEX Student33. cenu a odměnu ve výši 10 000 Kč si odnesla Veronika Chomičová z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem za sadu jídelních misek s názvem Příšeráci z pašerákova. Sada porcelánových misek přináší příběh Příšeráků, kteří mají rádi zeleninu a zažívají nejrůznější dobrodružství. V příbězích je lehkou a zábavnou formou dětem naznačováno, že je dobré vyměnit nezdravé sladkosti, chipsy a limonády za zeleninu a ovoce. Cílem je děti písemnou formou a obrazovým doprovodem motivovat nejen ke konzumaci zeleniny, ale i k dojedení svých porcí. Díky tomu, že jsou texty napsány na vnitřních stranách misek, musejí se děti ke konci příběhu „projíst“.

Kromě těchto tří hlavních cen byla udělena ještě tři zvláštní ocenění:

1. Miroslav Nachlinger z Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem za dřevěnou židli Srna, která využívá některých vlastností kancelářských židlí. Její opěradlo se skládá ze dvou částí, z nichž každá skrývá kloubový mechanismus, umožňující přizpůsobení polohy opěrky sedící osobě.

GP MOBITEX Student42. Lenka Kučerová z Mendelovy univerzity v Brně za stolek Cofee Tree Table. Stolek napodobuje kmen stromu, který se v horní části rozvětvuje do pomyslných větví. Je vyroben z překližky a povrchově upraven lakováním na vysoký lesk.

GP MOBITEX Student53. Tereza Elfmarková z Univerzity T. Bati ve Zlíně za háček Helper. Univerzální háčky Helper na stolové desky a police v interiéru jsou vyráběny ohýbáním z jednoho kusu ocelového drátu o průměru 3 mm, a to ve čtyřech velikostech pro použití na desky o tloušťce 15–35 mm.

Dvě ceny za mimořádný návrh nábytku udělil v rámci veletrhu MOBITEX také Klastr českých nábytkářů. Autoři obou návrhů si mezi sebou rozdělili částku 10.000 Kč.

1. cenu a odměnu ve výši 7000 Kč získal Ing. Jan Kratochvíl z Mendelovy univerzity v Brně za masivní dubový stůl Tabula rasa. Víceúčelový stůl o rozměru 780x950x2600 mm lze využít jako jídelní, konferenční či pracovní. Tvarová čistota návrhu dává vyniknout dřevu jakožto tradičnímu přírodnímu materiálu. Specifikaci použití lze podtrhnout doplňky, které se dají integrovat do výřezů v bocích. Uživatel si pomocí doplňků přizpůsobí stůl svým individuálním potřebám.

GP MOBITEX Student122. cenu a odměnu ve výši 3000 Kč obdržel Ing. Václav Šprdlík rovněž z Mendelovy univerzity v Brně za židli Carbonio. Nohy židle jsou vyrobeny z navíjené trubky z uhlíkových vláken, područky a opěrák z masivního buku obráběním na CNC frézovacím centru. Sedák je zhotoven z bukové překližky s povrchem dokončených tkaninou z uhlíkových vláken.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina