archív aktualít rok 2013

Co pamatuje strom a co lidé zapomněli?

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Co pamatuje stromZatím největší výstavní projekt Lesů ČR a Národního zemědělského muzea Praha v jejich historii bude ukončen na konci března. Výstavu shlédlo již více než 40 tisíc návštěvníků.

Již jen měsíc a půl mohou lidé v Praze navštívit výstavu nazvanou „Co pamatuje strom a co lidé zapomněli?“ Po téměř dvou letech bude tento unikátní projekt Národního zemědělského muzea Praha a Lesů ČR ukončen 31. března 2013. Výstava umístěná ve velkém sále v prvním patře budovy muzea v Kostelní ulici 44 v Praze 7 na Letné byla připravena v roce 2011 u příležitosti Mezinárodního roku lesů.

Návštěvník v průběhu prohlídky výstavy prochází kmenem stotřicetiletého smrku, v němž se může v decenálních sekvencích pohybovat na časové ose a seznamovat se s historií vybraných lesnických oborů, prohlížet si zajímavé exponáty, dokumenty, fotografie a obrázky. Navíc má možnost prohlédnout si například kancelář fořta ze začátku 20. století nebo kancelář současného lesního správce Lesů ČR. Součástí projektu je i interaktivní venkovní expozice – naučná stezka „O stromech a o lese“ umístěná v revitalizovaném muzejním dvoře.

V roce 2011, který byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem lesů, státní podnik Lesy ČR připravil téměř 770 akcí se zaměřením na lesní pedagogiku a skoro 50 akcí k připomenutí si významu lesů pro planetu Zemi. Celkem se pořádaných událostí zúčastnilo bezmála 80 tisíc lidí, dětí i dospělých, kterým lesní pedagogové Lesů ČR věnovali více než 4160 hodin. Jednalo se především o programy typu Dny s Lesy ČR. Velice oblíbenými a školskými zařízeními vyhledávanými aktivitami se stávají rovněž vycházky do lesa s lesnickými odborníky – lesními pedagogy, kteří mají pro žáky a studenty nachystané pestré vzdělávací a interaktivní programy.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina