archív aktualít rok 2013

17. ročník volyňských Dřevostaveb se uskuteční již koncem března

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevostavby Volyne 2013 1Letošní v pořadí již 17. ročník mezinárodního odborného semináře DŘEVOSTAVBY – stavební systém budoucnosti, pořádaný tradičně v jihočeské Volyni místní VOŠ a SPŠ vždy těsně před velikonočními svátky, proběhne tentokrát již 27. a 28. března 2013.

Akce s podtituly „Dřevo, surovina moderního člověka – ekologie, úspory energií, suchá výstavba“ je určena projekčním, investorským a realizačním firmám, které se zabývají problematikou dřevostaveb, řídícím pracovníkům resortu stavebnictví a dřevozpracujícího průmyslu, pedagogům odborných škol, studentům a široké odborné veřejnosti. Je zařazena mezi akreditované vzdělávací programy pro členy ČKAIT.

Cílem semináře je poskytnout odborné veřejnosti informace o trendech použití dřeva, materiálů na bázi dřeva ve stavebnictví, seznámit s konstrukčními systémy dřevostaveb a některými důležitými technickými a legislativními problémy při jejich řešení. Pro letošní ročník je připraveno celkem 42 přednášek s tematickými okruhy:

• dřevo, jeho vlastnosti a ochrana,

• materiály a polotovary používané pro dřevostavby,

• konstrukce, rekonstrukce, obnova a ochrana staveb ze dřeva,

• vícepodlažní dřevostavby,

• úspory energií, vytápění, ventilace, ekologické aspekty,

• požární ochrana při realizaci dřevostaveb,

• normalizace při navrhování a realizaci dřevostaveb,

• příklady realizací dřevostaveb v tuzemsku a zahraničí.

S jednotlivými přednáškami vystoupí přední odborníci z výrobní a projekční sféry z Kanady, Finska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Slovenska, Lucemburska, Ruska, Estonska, Chorvatska a České republiky a bude zajištěn jejich simultánní překlad do češtiny.

Tímto seminářem navazuje VOŠ Volyně na předchozích šestnáct úspěšných ročníků. „Snažíme se o propojení vyššího studia s praxí a vysokými školami, přičemž věříme, že toto spojení je jednou z podmínek rozvoje a zvyšování kvality vyššího odborného studia i rozvoje výstavby dřevostaveb,“ uvádí za organizační výbor Ing. František Volmut a Ing. František Řáha s tím, že bližší informace o programu semináře je možné získat na webových stránkách školy nebo na tel. číslech 383 457 025, 383 372 257 či prostřednictvím e-mailu: vos_skola@volyne.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina