archív aktualít rok 2013

Less & Forest projde ozdravným procesem. Věřitelé schválili reorganizaci

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LESSni-praceTýden po rozhodnutí o reorganizaci dřevařské společnosti Less & Timber rozhodl Krajský soud v Praze o stejném osudu také u druhé ze tří zkrachovalých firem holdingu LESS, lesnické společnosti Less & Forest.

Věřitelé na své schůzi dne 29.1.2013 jednomyslně odhlasovali, aby úpadek dlužníka byl řešen reorganizací. Soud následně svým rozhodnutím ze dne 30.1.2013 reorganizaci povolil.

Návrh na povolení reorganizace podal již 27.9.2012 sám majitel firmy Jan Mičánek, a to zhruba ve stejném duchu jako u své druhé firmy Less & Timber. Počítal především s prominutím části dluhu, odkladem splatnosti pohledávek, prodejem části majetku či převodem aktiv věřitelům, se vstupem strategického partnera atd. V podobném znění podal návrh na povolení reorganizace dne 17.1.2013 také jeden z dlužníků, Česká spořitelna, a.s. Ten ale soud z důvodu nesouladu zamítl a rozhodl, že reorganizace proběhne podle návrhu podaného dlužníkem.

Vedení společnosti Less & Forest má nyní 120 dnů na to, aby soudu předložilo reorganizační plán. Jeho základní principy, představené na schůzi věřitelů, spočívají v zachování provozu a vytvoření nové společnosti s pracovním názvem „Nový Forest“. Do ní by měla být převedena převážná část podniku, hlavně provozní aktiva a tato firma bude pokračovat v činnosti – pravděpodobně za účasti strategického partnera. Majetkový podíl v „Novém Forestu“ by měl být použit jako zdroj pro uspokojování věřitelů. Původní společnost Less & Forest by měla spravovat zbytková aktiva, finanční majetek, pohledávky, zbytný hmotný majetek a spory – zejména spory s Lesy ČR. Věřitelé by následně měli být uspokojováni z obou těchto společností.

V insolvenčním řízení Less & Forest je přihlášeno 1497 věřitelů s více než 1600 pohledávkami.

Loňské výnosy Less & Forest dosáhly 4,14 mld. Kč.

Firma zaměstnává zhruba 260 lidí.

 

Související články:

Less & Timber dostal od věřitelů šanci na záchranu

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina