archív aktualít rok 2013

TON má další puntík. Tentokrát černý

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Merano Good DesignČervený Reddot Design Award za rok 2011 už není jediným puntíkem, kterým se může pyšnit křeslo Merano. Získalo totiž i puntík černý, a neméně hodnotný. Nejstarší a nejprestižnější ocenění Good Design tomuto modernímu křeslu udělilo americké muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie.

Křeslo od mladého italského designéra žijícího v Rakousku, Alexe Guflera, nese název jeho rodiště, italského lázeňského města Merano. Dominantními prvky křesla jsou dvě osově se křížící ohnuté překližky, sloužící jako sedák a zádová opěrka. Navzdory těmto ohybům, nohy židle popírají tradiční ohyby produktů TON a zůstaly zcela rovné. Použité materiály zaručují stabilitu a pevnost při zachování velmi nízké hmotnosti. V základní verzi je Merano k dispozici v bukovém provedení. Nároční zákazníci mohou zvolit provedení v dubu, případně amerického ořechu.

Merano TONGood Design je nejprestižnější, nejuznávanější a nejstarší designové ocenění na světě. Tato ochranná známka vznikla v roce 1950 v Chicagu. Jejími zakladateli jsou architekti Eero Saarinen, Edgar Kaufmann Jr. a bratři Charles a Ray Eamesovi. Rozlišovací černou tečku ve tvaru loga navrhl později ve stejném roce grafik Mort Goldsholl.

Tuto prestižní ochrannou známku každoročně uděluje muzeum architektury a designu The Chicago Athenaeum ve spolupráci s Evropským střediskem pro architekturu, umění, design a urbanistické studie. Good Design pokrývá nové produkty vyvinuté a vyráběné v Evropě, Asii, Africe a Severní a Jižní Americe.

Produkty jsou posuzovány porotou složenou z významných profesionálních návrhářů a předních průmyslových specialistů podle přesně stanovených kritérií. Ocenění Good Design si zasluhují designové produkty té nejvyšší kvality, využívající nové technologie, formy, funkce, materiály, splňující po všech stránkách estetické a energetické požadavky, citlivé k životnímu prostředí.

Prestižní ocenění Good Design letos získaly kromě společnosti TON také firmy jako Kartell, Tonon, Apple, Zumtobel, BMW, Royal Philipse Electronics, Suunto či Nokia.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina