archív aktualít rok 2012

Druhá šance pro slušné podnikatele: Komise navrhuje nová pravidla k řešení úpadku

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

obrazek-rucePodnikatelům, kteří se potýkají s následky hospodářské krize, by podle představ Evropské komise měla být podána pomocná ruka. Komise představila návrh na modernizaci pravidel EU pro úpadky podniků, jež mají dopady ve více členských státech EU.

Podniky, které jsou jinak životaschopné, mají nyní snáze dostat druhou šanci. Předmětem navrhované modernizace je úprava platná od roku 2000. Její nová podoba, v níž se promítají zkušenosti nashromážděné za deset let, již nebude mezi možnými řešeními úpadku tolik zdůrazňovat likvidaci. Vymezí též nový přístup k tomu, jak podnikům pomáhat při zvládání finančních problémů a současně chránit věřitele v jejich nároku na to, aby dostali své peníze zpět.

Nová pravidla přinesou efektivnější a účinnější přeshraniční úpadkové řízení. Týkat by se tak měla odhadem 50 000 podniků, jež každoročně v EU tomuto řízení čelí. Jde o první krok k nastolení přístupu, podle nějž by měli být podniku a jednotlivci ve finančních obtížích nabídnuta záchrana a oživení.

Zdroj: Evropská komise

Celý článek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina