archív aktualít rok 2012

Mladí čalouníci se utkali na mistrovství v Brně

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Soutez_calouniku_2012_1Během uplynulého víkendu, ve dnech 23. a 24. listopadu 2012, proběhl u příležitosti Veletrhu středních škol na brněnském výstavišti 2. ročník Mistrovství ČR s mezinárodní účastí – soutěž odborných dovedností oboru vzdělávání 33-59-H/01 Čalouník.

Soutěž vyhlásil Cech čalouníků a dekoratérů ve spolupráci s Jihomoravským krajem, organizačně ji zastřešila Střední škola stavebních řemesel Brno – Bosonohy.

Soutez_calouniku_2012_2Úkolem soutěžících bylo v teoretické části zodpovědět 20 testových otázek a v praktické části během 8 hodin, rozdělených do dvou dnů (2×4), zhotovit matraci plněnou směsí drti PUR pěny s malými smotky PES rouna (tzv. kuličkami) o rozměru 400x400x120 mm a francouzský válec o průměru 150 mm a délce 500 mm. Dětské rozměry výrobků byly zvoleny proto, že po soutěži byly předány zástupcům Jihomoravského kraje, který je poté věnoval dětem ve vybrané mateřské škole.

Soutez_calouniku_2012_3Své síly, dovednosti a um změřilo osm soutěžících ze tří škol – dvou českých a jedné slovenské. Boj o první pozice byl velmi vyrovnaný. Odborná porota stála před nelehkým úkolem rozhodnout o pořadí tří žáků na základě velmi kvalitně provedených čalounických výrobků. O prvním, druhém a třetím místě nakonec rozhodoval jediný bod na stobodové hodnoticí škále. První tak skončila Lucie Stárková ze SOU nábytkářského a SOŠ v Liberci se ziskem 97 bodů, na druhé pozici s odstupem jediného bodu (96) se umístil Kryštof Srnec ze SŠ stavebních řemesel Brno – Bosonohy a třetí příčka patřila Petře Rybářové ze SOU nábytkářského a SOŠ v Liberci, která získala 95 bodů (od čtvrtého místa ji dělilo 12 bodů).

Všichni tři vedle hodnotných cen od sponzorů získali také dárkový poukaz na roční předplatné časopisu Dřevařský magazín. Stejnou cenu obdržel také nejlepší účastník ze Slovenska – Matúš Kuchár ze SOŠ drevárskej Krásno nad Kysucou.

Podrobnější informace o soutěži přineseme v reportáži v Dřevařském magazínu.

Soutez_calouniku_2012_4

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina