archív aktualít rok 2012

LESS & FOREST musí propustit přes 400 lidí

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LESSni-praceMiliardové dluhy, které za sebou zanechala trojice zkrachovalých firem holdingu LESS, a k tomu vypovězené smlouvy ze strany Lesů ČR (LČR) na lesnické práce komplikují společnosti LESS & FOREST přípravy na restrukturalizaci podniku. Na činnost firmy pod správou insolvenční správkyně Moniky Cihelkové dohlíží prozatímní věřitelský výbor (PVV) v čele s Českou spořitelnou.

Ze zápisu ze zasedání PVV, které se uskutečnilo 16.10.2012, mimo jiné vyplývá, že společnost LESS & FOREST počítá s výraznou redukcí svého personálu, a to o téměř 60 %. Současný stav 696 bude redukován na 290 osob. Z počtu cca 400 výpovědí má cca 200 dotčených zaměstnanců smlouvu na dobu určitou končící během podzimu 2012. Náklady na výpovědi firma odhaduje na 30 – 40 mil. Kč, přičemž ještě nevyplatila mzdy za září.

Výraznou redukci plánuje také ve vozovém parku. Z počtu 381 osobních aut je 275 financováno operativním leasingem. Vracet zřejmě bude cca 150 aut.

Měsíční náklady na provoz podniku po ukončení činnosti lesních závodů firma odhaduje na 30 mil. Kč za měsíc a 15 mil. Kč osobní náklady. Případná reorganizace je postavena na faktu, že LČR vypověděly smlouvy a podstatná část činnosti společnosti LESS & FOREST bude ukončena. Zakázka u LČR tvořila 80 % činnosti firmy a reorganizace by měla stát na zachování činnosti specializovaných závodů. Tyto jsou dle vyjádření zástupců firmy schopny samostatně fungovat např. jako subdodavatel služeb pro jiné subjekty, z nichž některé pracují i pro LČR. A nejen to. Např. závod doprava zahrnuje přepravu materiálů, které nesouvisejí s lesnictvím, a závod lesní školky má zásobu sadebního materiálu, který firma hodlá uplatnit na trhu.

Foto: LESS

Související články:

Nepředpokládal jsem, že se ze státu stane zloděj, říká Jan Mičánek

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina