archív aktualít rok 2012

…a další úspěch v krajském kole pro náš obor!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LUGI1Vítězem krajského kola soutěže Vodafone Firma roku 2012 ve Středočeském kraji se stala nábytkářská společnost LUGI z Libčic nad Vltavou. Naše odvětví tak získalo již čtvrtého kandidáta na nejvyšší post v prestižních soutěžích Firma a Živnostník roku.

Do finále soutěže Vodafone Firma roku 2012, které proběhne 4. prosince v Praze a bude možné jej sledovat v přímém přenosu na ČT24, se již dříve probojovala společnost NEMA z Olešnice, výrobce dřevěných stavebních konstrukcí a dřevostaveb. Je držitelkou titulu Firma roku 2012 Jihočeského kraje.

Mezi živnostníky bude náš rezort ve finále soutěže Era Živnostník roku 2012 reprezentovat umělecký truhlář Libor Pražan z Hradců, Živnostník roku 2012 Jihočeského kraje, a truhlář Josef Ulovec z Ostrova, který se stal Živnostníkem roku 2012 v Karlovarském kraji.

Společnost LUGI uspěla v konkurenci 237 společností. Firma se zabývá zakázkovou výrobou nábytku. Úzce při tom spolupracuje s architekty a designery. Velkým úspěchem pro ni jsou dodávky pro Anglii – ve spolupráci s místními architekty vyrábí zařízení pro obchody v Londýně. „Za vydělané peníze jsme koupili pozemek a za pomoci dotačních titulů z EU se nám podařilo v roce 2010 postavit novou halu a v roce 2012 další budovu sloužící jako ateliér a sklad výrobků,“ uvedl majitel Michal Peřina, který v roce 1994 začínal se dvěma zaměstnanci.

„Firma LUGI dělá dobře svoji práci. Věnuje se řemeslu, na které se tak trochu zapomíná. Měla hodně těžké začátky, ale v současné době se jí daří. Důkazem dobře odvedené práce je také to, že se jí podařilo prorazit do zahraničí,“ vysvětlil rozhodnutí poroty její člen Lukáš Krupička, Partner Area Manager Vodafone Czech Republic.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina