archív aktualít rok 2012

Z veřejných zakázek se vytratilo kritérium kvality. FVZK ho tam chce vrátit

moddom 2022
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Verejne_zakazkyVe druhém čtvrtletí roku 2012 poklesl počet vyhlášených veřejných zakázek meziročně o 66 %. Ve finančním vyjádření jde o více jak 75 %. Nově vznikající „Fórum veřejné zakázky kvalitně“ se chce otevřít všem subjektům a profesním sdružením, které trápí náročnost stávající legislativy a její ekonomické dopady.

Při zadávání veřejných zakázek není vytvářen dostatečný tlak na efektivitu nakládání se svěřenými financemi. Vyplývá to z diskuze účastníků odborné konference „Fórum veřejné zakázky kvalitně“, která 15.10.2012 na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) zahájila činnost nové platformy. Její cíle směřují k návratu kritéria kvality do veřejných zakázek a k aplikaci principu nepřípustnosti nepřiměřeně nízké nabídkové ceny.

Společný projekt MPO a Komory administrátorů veřejných zakázek chce sdružit další odborné a profesní společnosti, instituce a asociace, které chtějí zjednodušit proces zadávání zakázek, snížit administrativní zátěž a zavést kritérium kvality jako hlavní hodnoticí kritérium.

Iniciátoři Fóra vyzvali jednotlivá profesní sdružení a státní organizace, aby se připojily k veřejné diskuzi nad danou problematikou. Více informací najdete na www.fvzk.cz.

Více informací zde.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina