archív aktualít rok 2012

Z veřejných zakázek se vytratilo kritérium kvality. FVZK ho tam chce vrátit

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Verejne_zakazkyVe druhém čtvrtletí roku 2012 poklesl počet vyhlášených veřejných zakázek meziročně o 66 %. Ve finančním vyjádření jde o více jak 75 %. Nově vznikající „Fórum veřejné zakázky kvalitně“ se chce otevřít všem subjektům a profesním sdružením, které trápí náročnost stávající legislativy a její ekonomické dopady.

Při zadávání veřejných zakázek není vytvářen dostatečný tlak na efektivitu nakládání se svěřenými financemi. Vyplývá to z diskuze účastníků odborné konference „Fórum veřejné zakázky kvalitně“, která 15.10.2012 na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) zahájila činnost nové platformy. Její cíle směřují k návratu kritéria kvality do veřejných zakázek a k aplikaci principu nepřípustnosti nepřiměřeně nízké nabídkové ceny.

Společný projekt MPO a Komory administrátorů veřejných zakázek chce sdružit další odborné a profesní společnosti, instituce a asociace, které chtějí zjednodušit proces zadávání zakázek, snížit administrativní zátěž a zavést kritérium kvality jako hlavní hodnoticí kritérium.

Iniciátoři Fóra vyzvali jednotlivá profesní sdružení a státní organizace, aby se připojily k veřejné diskuzi nad danou problematikou. Více informací najdete na www.fvzk.cz.

Více informací zde.
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina