archív aktualít rok 2012

V prvním postupovém kole 17. ročníku SUSO dopadli nejlépe truhláři z Valašského Meziříčí

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO_Ostrava1První postupové kolo 17. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhlo ve dnech 12. a 13. října 2012 na Výstavišti Černá louka v Ostravě, se poprvé konalo v duchu nového motta „Wanted“. Heslo, jež nás svou symbolikou a významem odkazuje na Divoký západ, potvrzuje, že šikovní řemeslníci mají hodnotu zlata. Někteří z budoucích „psanců“ zde měli šanci předvést svůj um. Soutěže se zúčastnilo 13 škol, z nichž se zapojilo 12 truhlářských družstev a 13 zednických týmů.

První dvě vítězné dvojice za truhlářský obor, které postupují do celorepublikového finále při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2013, tvoří družstvo Tomáše Bělíka a Pavla Martinka ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí a učni Tomáš Stojan a Jaromír Hapala ze SŠ nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

„Stalo se tradicí, že se na přípravách přehlídky podílejí děti z dětských domovů. Nyní to byl Dětský domov Havířov, kam jsme zároveň věnovali finálové výrobky soutěžících truhlářů,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Jak dodává, pro dva tamní chlapce toto kolo představovalo i příležitost, kdy si sami mohli pod vedením pedagoga Ing. Stanislava Cukora ze SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk zkusit dřevo zpracovat. A kdoví? Třeba z nich vyrostou šikovní řemeslníci, kterých je u nás stále žalostný nedostatek.

SUSO_Ostrava2Studenti se svých úkolů zhostili s bravurou. Truhláři se sžili s přísnějšími pravidly, kdy komise nově kontroluje správné spojení čepů a dlabů. „Snad i další kola budou takto úspěšná a bezproblémová,“ říká David Surmaj.

Foto: SUSO

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina