archív aktualít rok 2012

Světová galeristka slavnostně otevřela „Karlák“

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Karlak1V rámci pražského týdne designu (Designblok) proběhlo slavnostní otevření zrekonstruované prodejny na Karlově náměstí. Ta byla poprvé otevřena již v roce 1996 a byla první prodejnou TON. Nyní prošla celkovou rekonstrukcí podle návrhu designéra Michala Riabiče a v úterý 2.10.2012 byla slavnostně znovu otevřena za účasti exkluzivního hosta, světové galeristky Rossany Orlandi.

Rossana je majitelkou slavné italské galerie a obchodu s designem. Objevuje velká designérská jména podle svého citu a vystavuje je veřejnosti v prostorách přetékajících nevšedními exponáty. Jak sama Rossana říká, jediným kritériem pro výběr do její galerie je její instinkt. Vybrané dílo totiž musí vzbudit emoce. Rossana Orlandi otevřela v roce 2002 v Miláně multifunkční prostor Spazio Rossana Orlandi. Bývalou továrnu na kravaty proměnila v zámek z pohádky, který má dvě části a jeho součástí je i dvůr s restaurací od Paoly Navone. Galerie pořádá výstavy a součástí její expozice je i sbírka zajímavých limitovaných děl a objektů od začínajících umělců i hvězdných designérů, vzniklých přímo pro ni.

Karlak2Rossana slavnostně přestřihla pásku a otevřela tak novou éru prodejny na Karlově náměstí, kde se do této doby prodalo více jak 240.000 kusů židlí. Orlandi zaujal jak nový prostor, tak i řada produktů, především však židle 002, která je zajímavá nejen svým vzhledem, ale také příběhem.

Foto: TON

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina