archív aktualít rok 2012

BRAVOS – Současný španělský design v Praze

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

BRAVOSPražské Uměleckoprůmyslové museum (UPM) hostí výstavu moderního španělského designu. Představuje práce 21 tvůrců z nejmladší generace návrhářů, a to především z oblasti průmyslového designu. Návštěvníci mohou až do 25. listopadu shlédnout světla, nábytek, dekorativní předměty, jejichž charakteristickými rysy jsou barevnost, hravost a smysl pro ironii.

Španělský design, navzdory špatné ekonomické situaci v zemi, zažívá období rozkvětu. Není žádným tajemstvím, že španělští designéři navrhují pro známé zahraniční firmy, např. italské, francouzské apod. Odborníci si proto pokládají otázku, do jaké míry lze ještě v současné době hovořit o italském, španělském či francouzském designu, a zda se již nejedná o design „evropský“. Podle kurátorů výstavy je současná generace designérů poslední, která si uchovává národní rysy. V období globalizace mizí hranice jednotlivých států závratným tempem tak, jak mladí lidé studují a pracují v zahraničí apod.

Výstavu připravilo UPM ve spolupráci s Velvyslanectvím Španělského království v Praze a Španělskou agenturou pro mezinárodní spolupráci a rozvoj (AECID).

Podrobnosti o výstavě najdete na www.upm.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina