archív aktualít rok 2012

Kurz Základy drevostavieb pre využitie dreva v stavebníctve a architektúre

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zaklady_drevostaviebĎalší zdokonaľujúci základný kurz o najnovších  výrobkoch a konštrukciách z dreva organizuje iniciatíva proLignum 27.–28. novembra 2012 v Žiline. Dohodli sa tak na spoločnom stretnutí s novým gestorom kurzu prof. Antonom Osvaldom zo Žilinskej univerzity. Témou jeho prednášky bude „Drevo a jeho chovanie pri požiari“.

Tento kurz bude odborne zastrešovať 5 univerzít: Technická univerzita Graz, Slovenská technická univerzita Bratislava, Žilinská univerzita, Technická univerzita vo Zvolene, České vysoké učení technické v Prahe. Doterajšie kurzy sa uskutočnili v Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici (2009 – 2012), podnecujú architektov, dodávateľov drevných konštrukcií, investorov na výraznejšie využívanie dreva ako stavebného materiálu.

Na pôde Žilinskej univerzity sa uskutočnilo prípravné stretnutie zástupcov iniciatívy proLignum ku kurzu Základy moderných drevostavieb: 
Mag. Georg Binder –  proHolz Austria, 
Doc. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD. – Technická univerzita Graz / STU v Bratislave, 
PhDr. Peter Zemaník – Zväz spracovateľov dreva SR,
Ing. Mag. Iva Tahy – Obchodné oddelenie Rakúskeho veľvyslanectva v SR,  
Prof. Ing. Anton Osvald, CSc. – Žilinská univerzita.

Počas dvojdňového kurzu v Žiline sa účastníci dozvedia všetko o najnovších výrobkoch, technológiách a ich použití v stavbe. Uznávaní odborníci budú prednášať o najnovších poznatkoch o dreve a jeho požiarnej odolnosti, o navrhovaní nosných konštrukcií, o spojovacích technikách a mnohom inom na európskej úrovni. Kurz je zaradený do programu celoživotného vzdelávania členov Slovenskej komory architektov.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina