archív aktualít rok 2012

Kurz Základy drevostavieb pre využitie dreva v stavebníctve a architektúre

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Zaklady_drevostaviebĎalší zdokonaľujúci základný kurz o najnovších  výrobkoch a konštrukciách z dreva organizuje iniciatíva proLignum 27.–28. novembra 2012 v Žiline. Dohodli sa tak na spoločnom stretnutí s novým gestorom kurzu prof. Antonom Osvaldom zo Žilinskej univerzity. Témou jeho prednášky bude „Drevo a jeho chovanie pri požiari“.

Tento kurz bude odborne zastrešovať 5 univerzít: Technická univerzita Graz, Slovenská technická univerzita Bratislava, Žilinská univerzita, Technická univerzita vo Zvolene, České vysoké učení technické v Prahe. Doterajšie kurzy sa uskutočnili v Bratislave, Nitre a Banskej Bystrici (2009 – 2012), podnecujú architektov, dodávateľov drevných konštrukcií, investorov na výraznejšie využívanie dreva ako stavebného materiálu.

Na pôde Žilinskej univerzity sa uskutočnilo prípravné stretnutie zástupcov iniciatívy proLignum ku kurzu Základy moderných drevostavieb: 
Mag. Georg Binder –  proHolz Austria, 
Doc. Ing. Jaroslav Sandanus, PhD. – Technická univerzita Graz / STU v Bratislave, 
PhDr. Peter Zemaník – Zväz spracovateľov dreva SR,
Ing. Mag. Iva Tahy – Obchodné oddelenie Rakúskeho veľvyslanectva v SR,  
Prof. Ing. Anton Osvald, CSc. – Žilinská univerzita.

Počas dvojdňového kurzu v Žiline sa účastníci dozvedia všetko o najnovších výrobkoch, technológiách a ich použití v stavbe. Uznávaní odborníci budú prednášať o najnovších poznatkoch o dreve a jeho požiarnej odolnosti, o navrhovaní nosných konštrukcií, o spojovacích technikách a mnohom inom na európskej úrovni. Kurz je zaradený do programu celoživotného vzdelávania členov Slovenskej komory architektov.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina