archív aktualít rok 2012

Jedinečná príležitosť pre odborníkov z odvetvia spracovania dreva

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

LX1Nitrianske výstavisko priťahuje od dnes (2. októbra 2012) spracovateľov dreva. Koná sa tu 18. ročník medzinárodného veľtrhu strojov, nástrojov, zariadení a materiálov pre drevospracujúci priemysel LIGNUMEXPO a 14. ročník medzinárodnej lesníckej výstavy LES. Súčasťou je 7. ročník prezentácie materiálov MNS – Materiály, Novinky a Servis pre drevársky a nábytkársky priemysel.

Veľtrh sa koná s podporou Európskej federácie výrobcov drevospracujúcej techniky EUMABOIS v dvojročnom cykle. Tvorí najdôležitejšiu slovenskú akciu s témou dreva.

Jeden zo zakladateľov tradície drevárskych veľtrhov na Slovensku a súčasný obchodný námestník Agrokomplex – Výstavníctvo v Nitre Ing. Eduard Krcho to odôvodňuje: „Darí sa nám tematicky pokrývať celé odvetvie. Od pestovania lesa, ťažby a približovania guľatiny, spracovanie dreva na pílach – až po finálnu produkciu atraktívnych stavebno-stolárskych a nábytkárskych výrobkov z dreva. Premiérovo sa nám v roku 1991 podarilo získať 114 vystavovateľov.“

Súčasný ročník veľtrhu LIGNUMEXPO – LES 2012 doplnený paralelnou prehliadkou MNS (v termíne 2.–5. októbra 2012) sa odohráva v 6 halách a pavilónoch, na priľahlej voľnej ploche. Expozície sú na celkovej ploche 20 tisíc m². Stánky vystavovateľov sú tematicky rozdelené do 20 nomenklatúrnych skupín a prinášajú súčasnú špičkovú úroveň technológií spracovania dreva. Výstavisko je prístupné denne od 9:00 do 18:00 (v záverečný deň do 16:00).

Vstupné pre odborníkov je v réžii vystavovateľov na firemné pozvánky zdarma a na voľné vstupenky uverejnené v odbornom časopise Drevársky magazín. Pre ostatných návštevníkov je vstupné 4 € (2 € pre skupiny, 1 € pre kolektívy študentov odborných škôl), katalóg výstav stojí 3 €, parkovanie osobných áut 4 €.

Doplnkovo si návštevníci môžu prezrieť záhradkárske expozície Jesenná Gardénia.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina