archív aktualít rok 2012

Byla vyhlášena vítězná dřevěná hřiště

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevene_hriste121. září bylo ukončeno hlasování v anketě „Dřevěná stavba roku 2012 – kategorie Dřevěné hřiště“ a následně byly vyhodnoceny výsledky ankety. V letošním roce se do ankety pro hlasování v této kategorii registrovalo více než 300 hlasujících. Nadace dřevo pro život vyhlásila tři vítěze.

V kategorii Dřevěné hřiště s investicí do 500 tisíc Kč získalo nejvíce hlasů dětské hřiště v Nedrahovicích. Základ hřiště tvoří multifunkční sestava pro děti od 3 let, která je složena z otesaných akátových kůlů doplněných vhodnými prvky, jako jsou houpačky, skluzavka, lanové prvky ad. Multifunkční sestavu doplňuje ještě samostatné Hnízdečko na houpání. Součástí hřiště jsou také místní „bludné“ kameny, které korespondují s místní krajinou a volně na ni navazují. Na hřiště byla 24.8.2012 vysazena vzrostlá lípa pořízená ze sbírky obyvatel obce Nedrahovice. Návštěvníci mohou k odpočinku využít také dvě soupravy modřínového nábytku (lavice se stoly).

Drevene_hriste2V kategorii Dřevěné hřiště s investicí nad 500 tisíc Kč zvítězilo dětské hřiště v Ledčicích. Hřiště je plné prolézaček, houpaček, šplhadel, klouzaček, slouží pro malé i větší děti. Tomu všemu vévodí pirátská loď s názvem Černá perla. Pohodlné lavičky lákají k posezení v oáze uprostřed vesnice. Hřiště bylo koncipováno jako volně přístupné a doplněné zelení, která je tolik dominantní pro zdejší náves.

Výherci obou podkategorií obdrží od Nadace poukaz na 10 000 Kč a dřevěné diplomy. Vítězné obce uspořádají na svých hřištích „Dětský den“, kde jim budou uvedené ceny předány.

Drevene_hriste3Zvláštní cenu Nadace obdrží Park Mirakulum společnosti TR Antoš. Jedná se o dětský přírodní zábavní park rodinného typu na rozloze 7 ha v Milovicích., vzniklý revitalizací bývalého vojenského prostoru sovětské armády. Je zde velké množství zeleně a park sousedí se vzrostlým lesem. Součástí parku je mimo jiné lanové centrum s překážkami vybudovanými pro děti ve věku od 5 let a výhodou je, že cestu mohou absolvovat i rodiče.

Drevene_hriste4Zvláštní cena Nadace bude předána na akci, kde bude zároveň předána i hlavní cena pro nejúspěšnějšího hlasujícího.

O termínech konání jednotlivých akcí bude Nadace dřevo pro život informovat na svých webových stránkách.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina