archív aktualít rok 2012

Byla vyhlášena vítězná dřevěná hřiště

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Drevene_hriste121. září bylo ukončeno hlasování v anketě „Dřevěná stavba roku 2012 – kategorie Dřevěné hřiště“ a následně byly vyhodnoceny výsledky ankety. V letošním roce se do ankety pro hlasování v této kategorii registrovalo více než 300 hlasujících. Nadace dřevo pro život vyhlásila tři vítěze.

V kategorii Dřevěné hřiště s investicí do 500 tisíc Kč získalo nejvíce hlasů dětské hřiště v Nedrahovicích. Základ hřiště tvoří multifunkční sestava pro děti od 3 let, která je složena z otesaných akátových kůlů doplněných vhodnými prvky, jako jsou houpačky, skluzavka, lanové prvky ad. Multifunkční sestavu doplňuje ještě samostatné Hnízdečko na houpání. Součástí hřiště jsou také místní „bludné“ kameny, které korespondují s místní krajinou a volně na ni navazují. Na hřiště byla 24.8.2012 vysazena vzrostlá lípa pořízená ze sbírky obyvatel obce Nedrahovice. Návštěvníci mohou k odpočinku využít také dvě soupravy modřínového nábytku (lavice se stoly).

Drevene_hriste2V kategorii Dřevěné hřiště s investicí nad 500 tisíc Kč zvítězilo dětské hřiště v Ledčicích. Hřiště je plné prolézaček, houpaček, šplhadel, klouzaček, slouží pro malé i větší děti. Tomu všemu vévodí pirátská loď s názvem Černá perla. Pohodlné lavičky lákají k posezení v oáze uprostřed vesnice. Hřiště bylo koncipováno jako volně přístupné a doplněné zelení, která je tolik dominantní pro zdejší náves.

Výherci obou podkategorií obdrží od Nadace poukaz na 10 000 Kč a dřevěné diplomy. Vítězné obce uspořádají na svých hřištích „Dětský den“, kde jim budou uvedené ceny předány.

Drevene_hriste3Zvláštní cenu Nadace obdrží Park Mirakulum společnosti TR Antoš. Jedná se o dětský přírodní zábavní park rodinného typu na rozloze 7 ha v Milovicích., vzniklý revitalizací bývalého vojenského prostoru sovětské armády. Je zde velké množství zeleně a park sousedí se vzrostlým lesem. Součástí parku je mimo jiné lanové centrum s překážkami vybudovanými pro děti ve věku od 5 let a výhodou je, že cestu mohou absolvovat i rodiče.

Drevene_hriste4Zvláštní cena Nadace bude předána na akci, kde bude zároveň předána i hlavní cena pro nejúspěšnějšího hlasujícího.

O termínech konání jednotlivých akcí bude Nadace dřevo pro život informovat na svých webových stránkách.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina