archív aktualít rok 2012

Miliardovou zakázku na lesní práce získala firma Progles

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tendry_1Vítězem tendru státního podniku Lesy ČR na lesní práce a prodej dřeva v letech 2013 až 2017 je česká společnost Progles z Konecchlumí na Jičínsku. Zprávu na základě informace ČTK zveřejnilo několik médií.

Ve zprávách se shodně uvádí, že firma podala nejlepší cenovou nabídku na 7 z 31 soutěžených jednotek. Soutěž se týká zhruba pětiny území státních lesů a má odhadovanou celkovou hodnotu lesnických prací 2,57 miliardy korun bez DPH.

U dalších 5 jednotek dala nejlepší nabídku společnost KHL-EKO, která patří do holdingu LESS podnikatele Jiřího Mičánka. U 3 jednotek zvítězila Lesní společnost Ledeč nad Sázavou a po 2 mají firmy Arboles a Solitera. Dalších 12 firem zvítězilo u 1 jednotky. Ani jedno první místo nezískala společnost Wotan Forest podnikatele Andreje Babiše.

Konečné pořadí nabídek stanoví Lesy ČR až po jejich posouzení a hodnocení. To se ale ještě může dodatečně změnit, pokud firmy z prvního místa samy odstoupí. Loni, kdy se soutěžilo celé území Lesů ČR, musel podnik kvůli odstoupení vítězů opakovat soutěž na 23 ze 117 jednotek.

Smlouvy by měly být uzavírány v říjnu a na dotčených jednotkách by se mělo začít pracovat od 1. ledna příštího roku.

O zakázky se podle zveřejněných informací ucházelo 30 subjektů, které podaly celkem 268 nabídek, tedy průměrně 8,65 nabídek na jednu jednotku.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina