archív aktualít rok 2012

Miliardovou zakázku na lesní práce získala firma Progles

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Tendry_1Vítězem tendru státního podniku Lesy ČR na lesní práce a prodej dřeva v letech 2013 až 2017 je česká společnost Progles z Konecchlumí na Jičínsku. Zprávu na základě informace ČTK zveřejnilo několik médií.

Ve zprávách se shodně uvádí, že firma podala nejlepší cenovou nabídku na 7 z 31 soutěžených jednotek. Soutěž se týká zhruba pětiny území státních lesů a má odhadovanou celkovou hodnotu lesnických prací 2,57 miliardy korun bez DPH.

U dalších 5 jednotek dala nejlepší nabídku společnost KHL-EKO, která patří do holdingu LESS podnikatele Jiřího Mičánka. U 3 jednotek zvítězila Lesní společnost Ledeč nad Sázavou a po 2 mají firmy Arboles a Solitera. Dalších 12 firem zvítězilo u 1 jednotky. Ani jedno první místo nezískala společnost Wotan Forest podnikatele Andreje Babiše.

Konečné pořadí nabídek stanoví Lesy ČR až po jejich posouzení a hodnocení. To se ale ještě může dodatečně změnit, pokud firmy z prvního místa samy odstoupí. Loni, kdy se soutěžilo celé území Lesů ČR, musel podnik kvůli odstoupení vítězů opakovat soutěž na 23 ze 117 jednotek.

Smlouvy by měly být uzavírány v říjnu a na dotčených jednotkách by se mělo začít pracovat od 1. ledna příštího roku.

O zakázky se podle zveřejněných informací ucházelo 30 subjektů, které podaly celkem 268 nabídek, tedy průměrně 8,65 nabídek na jednu jednotku.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina