archív aktualít rok 2012

Hlavní cenu ve finále SUSO získali truhláři ze severních Čech

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO-finale1Ve čtvrtek 20. září byl na výstavišti PVA v Praze-Letňanech finálovým kolem zakončen 16. ročník soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Finálové klání, které proběhlo při veletrhu For Arch 2012, vyneslo na stupně vítězů tři nejlepší dvojice truhlářských adeptů.

Stejně jako v letech předchozích, i letošní finálové kolo bylo třídenní. Uskutečnilo se ve dnech 18.–20. září a skládalo se z části teoretické (odborný znalostní test) a praktické. V rámci praktické části měli soutěžící za úkol z připravených polotovarů vyrobit zahradní stolek čtvercového půdorysu s centrální dvojitě překříženou podnoží.

SUSO-finale2K slavnostnímu vyhlášení výsledků a k předání cen došlo ve čtvrtek v 16:30. Moderování se opět ujal herec a patron SUSO Jan Antonín Duchoslav. Republikovými „mistry“ mezi žáky oboru truhlář se stali Marek Hulla a Zbyněk Pešek ze SOŠ Litvínov-Hamr. Hned za nimi se na druhé příčce umístili Jan Srovnal a Jan Vašík ze SŠ nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Třetí pozici obsadili truhláři ze SOŠ stavební a zahradnické v Praze 9 Ondřej Hušek a Pavel Linek. Všech šest úspěšných finalistů získalo kromě diplomu a hodnotných praktických cen od partnerů soutěže také dvouleté předplatné časopisu Dřevařský magazín.

Celkem se finálového klání v oboru truhlář zúčastnilo 20 žáků z 10 škol. A stejně jako v minulých letech, i letos byla vyhlášena nejlepší škola. Titul Hvězda finále 16. ročníku oboru truhlář získala SOŠ Litvínov-Hamr.

SUSO-finale3Stolky udělaly radost dětem z dětského domova

Již pomalu tradicí se stalo to, že zhotovené soutěžní truhlářské výrobky putují do některého z vybraných dětských domovů v daném regionu. Deset zahradních stolků z letošního finále tentokrát rozšířilo inventář Dětského domova a Školní jídelny v Praze 9 v Dolních Počernicích. Během slavnostního vyhlašování výsledků si je z rukou asistentek osobně převzal zástupce domova se svými nejmenšími svěřenci.

První postupové kolo dalšího ročníku již za tři týdny

První postupové kolo 17. ročníku soutěžní přehlídky SUSO se uskuteční již za tři týdny ve dnech 12. a 13. října na výstavišti Černá louka v Ostravě jako doprovodný program výstavy Dům a byt 2012.

Soutěž do nového ročníku vstupuje s několika novinkami o kterých budeme podrobněji informovat v reportáži z letošního finále v příštím vydání DM.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina