archív aktualít rok 2012

Výroba hraček z Číny do Klatov

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Bino_drevenehrackyČeská společnost Bino Europe, která vyrábí a prodává dřevěné a textilní hračky, nábytek pro děti či zařízení školek, plánuje přesunout výraznou část své výroby z Číny do České republiky. Zatímco v současnosti pocházejí asi dvě třetiny produkce Bina z čínských továren a třetina je vyráběna v Klatovech, v příštím roce by se měl tento poměr otočit ve prospěch české továrny.

Informaci zveřejnil týdeník Euro s odkazem na vyjádření Václava Hlaváče, technického ředitele společnosti Bino Europe, pod kterou spadá i v Evropě známá hračkářská značka Mertens. Podle tohoto vyjádření společnost v současné době jedná s čínskými výrobci o podmínkách, za jakých by jí byli schopni dodávat polotovary, z kterých by v Klatovech dělala finální výrobky.

Důvodů k přesunu produkce zpět do Čech je podle Hlaváče několik, například průběžně rostoucí náklady na kvalitní výrobky z Číny a především schopnost pružně reagovat na poptávku a potřeby zákazníků v případě výroby v Evropě. Na druhou stranu, mzdové náklady a odvody v Česku tvoří údajně asi 50 procent celkových nákladů výroby hraček, takže všechno zde firma vyrábět nemůže.

Bino Europe ročně prodá hračky za 75 až 80 milionů korun, z celkové produkce jdou asi dvě třetiny zboží na export.

Foto: Bino

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina