archív aktualít rok 2012

Soutěž SUSO představí na finále v Praze svoji znělku

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO_remeslnici_na_roztrhaniNa výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech proběhne při veletrhu FOR ARCH ve dnech 18. až 20. září 2012 mezinárodní finále 16. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Při příležitosti finálového klání představí společnost ABF znělku soutěže, kterou pro ni složil hudební skladatel Petr Wajsar.

„Mottem soutěže pro letošní rok je heslo Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání. Že tomu tak opravdu je, dokládají četné příklady z praxe, se kterou se setkává snad každý. Projekt SUSO na tuto problematiku upozorňuje a snaží se řemesla zviditelnit před potenciálními zájemci o jejich studium i před širokou veřejností. Na finále představíme nové heslo pro 17. ročník – Wanted,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. V soutěžním klání, jehož se bude účastnit také jedna škola z Polska, se utká 10 družstev truhlářů, 10 týmů zedníků a 3 kameníci a kamenosochaři.

SUSO_WantedČerstvou novinkou pro soutěžní projekt SUSO je jeho zařazení do programu Excelence, který je realizovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Vítězové klání tak budou do tohoto programu automaticky zařazeni, což s sebou přinese nárok na finanční ohodnocení své práce.

Od 16:00 hod. ve čtvrtek 20. 9. 2012 proběhne vyhlášení výsledků celorepublikového finále, jež odprezentuje patron soutěže, moderátor a herec Jan Antonín Duchoslav.

Dětský domov převezme finálové výrobky

Na produkční přípravě plochy pro finále 16. ročníku se podíleli čtyři mladíci z Dětského domova a Školní jídelny v Praze 9 v Dolních Počernicích. Dva mladí chlapci z tohoto ústavu budou mít navíc možnost si vyzkoušet truhlářské řemeslo na vlastní kůži. A stejně jako v postupových kolech soutěže poputují i nyní finálové výrobky do domova, za který je převezme jeho ředitel Martin Lněnička.

Více informací naleznete na www.suso.cz.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina