archív aktualít rok 2012

Procházka mezi korunami stromů

Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Aparatea350x90-anim
Aparatea728x90-drevmag-12-2021-aparatea-banner.gif
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

StezkaKorunami1V červenci byla na Šumavě otevřena unikátní stezka korunami stromů, první a zatím jediná svého druhu v České republice. Stezka v délce 372 m s dřevěnou konstrukcí je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6 % se dostanete až do 24 metrové výšky.

StezkaKorunami2Stezka korunami stromů Lipno je přístupná široké věkové skupině návštěvníků. Neobvyklou cestu po vyvýšené lávce umoýňuje konstrukce z lepeného dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí s transparentní postranní sítí zajišťují bezpečnost a nerušený výhled. Dřevěná konstrukce harmonicky zapadá do okolní přírody. Stezka je částečně bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

StezkaKorunami3

Je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží, která je vrcholem stezky. Nabízí výhled až na vrcholky Alp, téměř na celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět bezbariérový.

Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu hory Kramolín a v její blízkosti je k dispozici velkokapacitní parkoviště. Stezka je veřejnosti přístupná celoročně sedm dní v týdnu.

Podrobnější informace naleznete zde nebo na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

Zdroj a foto: Kudy z nudy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina