archív aktualít rok 2012

Procházka mezi korunami stromů

ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
ŠPINAR SOFTWARE
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

StezkaKorunami1V červenci byla na Šumavě otevřena unikátní stezka korunami stromů, první a zatím jediná svého druhu v České republice. Stezka v délce 372 m s dřevěnou konstrukcí je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6 % se dostanete až do 24 metrové výšky.

StezkaKorunami2Stezka korunami stromů Lipno je přístupná široké věkové skupině návštěvníků. Neobvyklou cestu po vyvýšené lávce umoýňuje konstrukce z lepeného dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí s transparentní postranní sítí zajišťují bezpečnost a nerušený výhled. Dřevěná konstrukce harmonicky zapadá do okolní přírody. Stezka je částečně bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

StezkaKorunami3

Je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží, která je vrcholem stezky. Nabízí výhled až na vrcholky Alp, téměř na celou část Lipenského jezera, nádherné okolí Šumavy a Novohradské hory. Výstup na první vyhlídkové patro věže ve 37 metrech je opět bezbariérový.

Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu hory Kramolín a v její blízkosti je k dispozici velkokapacitní parkoviště. Stezka je veřejnosti přístupná celoročně sedm dní v týdnu.

Podrobnější informace naleznete zde nebo na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz.

Zdroj a foto: Kudy z nudy

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Nastaviť odber noviniek

Please enable the javascript to submit this form

sk_SKSlovenčina
cs_CZČeština sk_SKSlovenčina