archív aktualít rok 2012

Prehliadka drevárskeho odvetvia v strednej a východnej Európe

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Holzmesse2012So svojimi piatimi piliermi – piliarskymi technológiami, drevárskymi technológiami, stolárskymi potrebami, transportom, logistikou a bionergiou, lesným hospodárstvom – patrí medzinárodný drevársky veľtrh HOLZMESSE v Klagenfurte k najdôležitejším miestam stretnutia odborníkov v strednej a východnej Európe. V dvojročnej periodicite sa opäť koná od 30. augusta do 2. septembra 2012.

Medzi drevármi a lesníkmi obľúbený Holzmesse je v 52. ročníku rozšírený o paralelnú prehliadku HOLZ&BAU (Drevo & Stavba). Táto časť je určená pre investorov, výrobcov drevených elementov, projektantov, stavebné firmy. V tejto časti sa predstaví stovka firiem na ploche 6 tisíc m². Odborníci sa môžu zúčastniť sympózia „Forum HolzBau“ a „Deň drevených stavieb“.

Vystavovatelia majú na celom výstavisku k dispozícii 46 tisíc m², aby mohli dokonale priblížiť svoju ponuku. Predstaví sa 450 vystavovateľov zo 16 krajín. Expozície si príde prezrieť viac ako 22 tisíc odborníkov z celej strednej a východnej Európy – veria organizátori. Námety pre drevárov a lesníkov prichádzajú do Klagenfurtu (v rakúskej spolkovej krajine Korutansko) čerpať aj predstavitelia lesného a drevárskeho hospodárstva zo Slovenska a Českej republiky.

Holzmesse_ProHolzOdborným vrcholom celého podujatia budú „Klagenfurtské lesnícke a drevárske impulzy“ so zameraním na spracovanie listnatého dreva, medzinárodná konferencia „Drevostavby v Rakúsku“, „Medzinárodný deň dreva“ a desiatky odborných a firemných prednášok.

Veľtrhový areál bude od štvrtka do nedele prístupný denne od 9:00 do 18:00. Denná vstupenka je 12 €, pre skupiny s viac ako 10 osobami stojí vstupenka 8 € na osobu.

Foto: Súčasťou HOLZMESSE 2012 v Klagenfurte bude prehliadka HOLZ&BAU

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina