archív aktualít rok 2012

Jsme pro energetické štítky!

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

energ_stitek„Jsme pro schválení novely zákona o hospodaření energií!“ – s tímto vzkazem se během víkendu ozvaly tři desítky lidí, které takto zareagovaly na výzvu Centra pasivního domu z pátku 10. 8. 2012. Proč nachází novela zákona 406/2000 Sb., o hospodaření energií u české veřejnosti podporu a v čem vidí její přínos „obyčejní lidé“?

„Prodávám domek a zájemci nevěří, jsou nedůvěřiví. Kdybych měl energetický štítek, je to vše jasné – navíc doloží, že si nevymýšlím o zateplení domku“, říká Jiří Slavík z malé obce u Benešova. Není zdaleka jediným, který volá po uzákonění povinnosti nezávislého zhodnocení vlastností prodávaných, či pronajímaných domů a bytů.

Centrum pasivního domu, nezávislá organizace podporující energeticky šetrnou výstavbu v České republice, vyvěsilo výzvu, aby se ti, kteří novelu zákona vítají, ozvali se svými postřehy, argumenty a zkušenostmi. Šlo o reakci na prezidentovo veto novely zákona o hospodaření energií z minulého týdne. Během dvou dní přišlo několik desítek reakcí od odborníků, projektantů, architektů i laické veřejnosti.

Více se dočtete v tiskové zprávě a rovněž v oficiálním prohlášení Centra pasivního domu.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina