archív aktualít rok 2012

Podnety pre rozvoj slovenského vidieka

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Logo_AgrokomplexZáštitu nad 39. ročníkom veľtrhu Agrokomplex 2012, ktorý sa uskutoční od 23. do 26. augusta 2012, prevzal minister pôdohospodárstva Ing. Ľubomír Jahnátek. Podrobne s prípravami najstaršieho slovenského veľtrhu včera oboznámil novinárov riaditeľ Výstavníctva AX Ing. František Ďurkovič a obchodný námestník Ing. Eduard Krcho.

Pre propagáciu slovenského poľnohospodárstva vybudovali jednoúčelový výstavný areál v Nitre, určený na výstavu Agrokomplex spojenú s celoštátnymi dožinkami. Tohtoročnej prehliadky AGROKOMPLEX sa zúčastní 450 vystavovateľov najmä zo Slovenska a Českej republiky, aj z ďalších európskych krajín. Očakávajú 70 tisíc návštevníkov. K rozvoju vidieka patrí aj činnosť lesných spoločenstiev, ktoré navyše patria do rezortu pôdohospodárstva, preto tam nájdeme aj niekoľko stánkov s lesníckou a piliarskou tematikou.

Paralelne bude prebiehať ďalších 7 prehliadok. Medzi nimi 7. ročník výstavy Obnoviteľné zdroje energie so zameraním aj na využitie biomasy a prezentácie výroby peliet z odpadového dreva. Živnostenské trhy pritiahnu malých a stredných podnikateľov, ktorí majú sídlo na vidieku. Coopexpo tvorí kontraktačno-predajná výstava vidieckych a poľnohospodárskych firiem so spotrebným tovarom.

Vstupné na veľtrh Agrokomplex je 4 €, parkovací preukaz pre osobné auto 4 €, katalóg 3 €. Areál je prístupný denne od 9:00 do 18:00, v nedeľu do 17:00.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina