archív aktualít rok 2012

Lesy ČR vybudovaly u jihočeského hradu Velešín nový dřevěný most

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

Dreveny_most_Velesin1Lesy ČR minulý týden dokončily zhruba deset měsíců trvající výstavbu zcela nového dřevěného mostu, který spojuje předhradí a hlavní část hradu Velešín. Ten se nachází nad hladinou Římovské přehrady, pouhý jeden kilometr od jihočeské obce stejného jména v okrese Český Krumlov.

Do výstavby mostu Lesy ČR investovaly milion korun a to v rámci Programu 2020, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů.

Nový most přirozeně zapadající do zdejší půvabné krajiny je 37 metrů dlouhý a výška nad nejnižším bodem hradního příkopu činí téměř 8 metrů. Na výstavbě mostu s Lesy ČR spolupracovaly obce Velešín a Svatý Jan a také sdružení Hrady na Malši.

Dreveny_most_Velesin2Turisté a návštěvníci lokality díky Lesům ČR získali ke zřícenině se zbytky opevnění, zdí a bašty lepší přístup. Před vybudováním mostu totiž museli sestupovat do příkopu a pak k objektu šplhat.

Velešín je jedním z prvních kamenných královských hradů v Čechách a pyšní se zbytkem románsko-gotické kaple. Je oblíbeným místem výletů stále většího množství návštěvníků.

Zdroj: Lesy ČR

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina