archív aktualít rok 2012

Skupině TECHO vzrostly v roce 2011 tržby o 20 %

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
OHRA_2022_1465X181
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

TECHO1Výrobce a dodavatel kancelářských a komerčních interiérů, skupina TECHO, zaznamenala v roce 2011 tržby v celkové výši 1,25 miliardy korun, což je o 20 % více než v roce 2010. Zisk před zdaněním a odečtením úroků činil 32,7 milionu korun.

Do hospodářských výsledků TECHO se pozitivně promítl zejména nárůst prodeje vlastních výrobků, výhodnější směnné kurzy a rozvoj v oblasti klíčových zákazníků, zejména z řad nadnárodních koncernů.

S výjimkou balkánského regionu zaznamenaly meziroční nárůst tržeb všechny divize TECHO. Nejvýznamnější byl export do Velké Británie, kde společnost dosáhla historických výsledků. Další vysoký nárůst zaznamenalo Slovensko a Gruzie, kde jejich objem stoupl téměř šestinásobně. TECHO si dlouhodobě udržuje silnou pozici i na českém a rumunském trhu a je jedním z největších exportérů kancelářského nábytku v ČR.

Příležitost pro další expanzi společnosti vidí generální ředitel TECHO Jiří Kejval v dodávkách služeb pro klíčové zákazníky patřící k velkým nadnárodním společnostem. Ty od svých dodavatelů požadují vysoký standard služeb, což se kladně projevuje v rozvoji společnosti TECHO, která je tak schopná uspět i na těch nejnáročnějších trzích, například v Rusku.

„Ukazuje se, že vhodnou cenovou politikou a maximální orientací na zákazníky lze ve výběrových řízeních uspět i proti dlouholetým a již zavedeným dodavatelům,“  uvádí Kejval.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina