archív aktualít rok 2012

Pohľad zo stredu Slovenska

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

DM_HrbGeografickým stredom Slovenska je vrch Hrb vysoký 1255 m nad morom, na okraji chránenej oblasti Poľana. Jedným z východísk na vrchol je Chata pod Hrbom vo výške 1087 m. Chata je obnovenou drevenou zrubovou stavbou na kamenných základoch vo výške prízemia. Je historickou stavbou, počas vojny 1944–45 tu sídlil štáb partizánskej brigády pod velením mjr. Jegorova. Oddiel Kaličenko odtiaľto organizoval záškodnícke akcie proti nemeckým okupantom. A toto krásne miesto navštívil redakčný kolektív Drevárskeho magazínu v krásnom májovom počasí.

Výstup na vrchol trvá približne ½ hodiny. Počas neho sme vyplašili medvedicu so 4 mláďatami. Optimálne počasie s výbornou viditeľnosťou ako na dlani priblížili Banskú Bystricu, bývalé slobodné kráľovské mesto Ľubietová a ďalšie horehronské sídla. Úchvatný je pohľad na reťaz štítov Nízkych Tatier. Dokonca na obzore je možné uvidieť štíty Vysokých Tatier.

Kolektívny výlet na Hrb bol vyvrcholením dvojdňovej redakčnej porady nášho odborného časopisu. Členovia redakcie a administrácie z oboch republík riešili pod vedením vydavateľa a šéfredaktora Ing. Igora Patráša aktuálne obsahové zamerania budúcich čísiel časopisu a orientáciu tvorby časopisu a portálu. Zvyšujúca sa úspešnosť portálu www.drevmag.com vedie redakciu k využívaniu synergického efektu printu a internetu. Väčší priestor v časopise možno v budúcnosti očakávať širšie nasadenie tém  podporujúcich zvyšovanie podielu dreva v stavebníctve. Propagácia stavebných materiálov a profilov realizátorov stavieb bude prostredníctvom ponuky balíkov reklamy, inzercie a PR článkov. Budúce číslo časopisu bude 85.-te v histórii spoločného vydávania v oboch jazykových mutáciách, ktoré začalo v roku 2004.

Pozn.: Zaujímavosťou je, že prvým sídlom firmy Trendwood-twd a redakcie časopisu bolo v Banskej Bystrici – Na Hrbe.

Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.
sk_SKSlovenčina